• O szkole

      • Otwarcie Międzyszkolnej Pracowni Eksperymentowania

      • Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania w Szkole Podstawowej nr 19 otwarta. Dzięki temu uczniowie elbląskich szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych metod mogą rozwijać swoje kompetencje matematyczne. do dyspozycji mają komputery, tablety, roboty, drukarki 3D oraz specjalne oprogramowanie, które pozwala łączyć się, wymieniać doświadczenia i prowadzić lekcje pomiędzy szkołami. To część projektu "Matematyka - indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej" finansowanego ze środków unijnych. W jego ramach w nowoczesne pomoce dydaktyczne doposażone zostały także inne szkoły w mieście. Koszt realizacji projektu to ponad 4,2 mln zł.

       To tu będzie informatyczne serce elbląskiej edukacji. Mowa o Międzyszkolnej Pracowni Eksperymentowania, która dziś została oficjalnie otwarta w Szkole Podstawowej nr 19.

       Komputery, tablety, roboty, drukarki 3D oraz specjalne oprogramowanie wchodzą w skład pracowni, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Co ważne, ponieważ jest to pracownia międzyszkolna, na sprzęcie będą uczyć się dzieciaki z wielu elbląskich szkół. Pracownia wyposażona jest też w urządzenia, dzięki którym będzie można łączyć się, wymieniać doświadczenia i prowadzić lekcje pomiędzy szkołami.

       W otwarciu pracowni wziął dziś udział Witold Wróblewski prezydent Elbląga – Cieszę się, że kończymy dziś kolejny projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania, wykorzystująca nowoczesny sprzęt informatyczny, jest doskonałym pomysłem. Nie ma dziś praktycznie dziedziny, która nie korzystałaby z rozwiązań informatycznych. Dlatego ważne, by w szkole dzieci mogły nie tylko uczyć się informatyki, ale także poznawać ją praktycznie – podkreślił prezydent Wróblewski

      • Wyniki Świątecznego Konkursu na kartkę bożonarodzeniową

      • Tadadadam! Mamy już wyniki świątecznego konkursu :) Jak zwykle stanęliście na wysokości zadania! Dziękujemy za wszystkie Wasze prace konkursowe – naprawdę czuć z nich było magię Świąt :) 

       Podajemy nazwiska zwycięzców :-)

       w kategorii klas I-III:

       I miejsce JAKUB BOGDAN ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu

       II miejsce APOLONIA TOMKOWICZ ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu

       III miejsce JULIA MARSKA ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

       w kategorii klas IV - VI:

       I miejsce HANNA BRZOZOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

       II miejsce JOANNA WIDOMSKA ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

       III miejsce ZUZANNA PIELAK ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wprowadzenie w świąteczny nastrój!

      • "Przedświąteczny czas"

      • Myśląc o innych, aby mogli godnie przeżyć zbliżające się święta, zebraliśmy słodycze dla Polaków mieszkających na Kresach oraz dostarczyliśmy produkty żywnościowe, higieniczne i książki do PCK. Uczniowie wraz z nauczycielami- p. E.Kowalską i I. Jędrzejewicz - wzięli też udział w kweście PCK. Dziękujemy wszystkim,  którzy chcą wspólnie budować lepszy świat.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

      • "Międzynarodowy Dzień Wolontariusza"

      • " Międzynarodowy Dzień Wolontariusza"

       5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszej szkole uczniowie młodszych klas wykonali piękne prace o pomaganiu i wspieraniu innych, a uczniowie ze starszych klas mogli: rozwiązać krzyżówkę o tematyce związanej z wolontariatem,  wypisać na kartkach swoje dobre uczynki oraz ułożyć hasła promujące wolontariat.

       Obyśmy każdego dnia potrafili z empatią patrzeć na drugiego człowieka,  będąc wrażliwym na to, czego on potrzebuje.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

      • "Świąteczna zbiórka żywności"

      • 27 listopada wielu uczniów i nauczycieli, poświęcając swój wolny czas, wspomogli Bank Żywności,  zachęcając z uśmiechem do podzielenia się produktami spożywczymi z potrzebującymi.

       Marta Wasiukiewicz

      • Otwarte serca

      • Dzięki otwartości serc i wrażliwości oraz  chęci pomagania, mogliśmy wesprzeć żołnierzy ukraińskich, przekazując im produkty żywnościowe oraz akcję zbiórki włóczek koordynowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Dziękujemy niesamowitej społeczności szkolnej.

       Marta Wasiukiewicz

       Katarzyna Mazurkiewicz

       Maria Jeżowska

      • Uwierz Polsko

      • Z okazji Dnia Niepodległości klasa 3c zaprasza do obejrzenia i posłuchania przygotowanej przez uczniów piosenki patriotycznej.

      • "Nigdy więcej wojny "

      • 25.10. odbyła się wieczornica poświęcona pamięci Jana Pawła II.  W tym roku pochyliliśmy się nad słowami papieża dotyczącymi wojny i jego trosce o pokój na świecie.   W czasie spotkania rozdane zostały nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego oraz wiedzy. Gratulujemy wygranym , którzy poszczycili się wiedzą oraz talentem plastycznym.

       Obyśmy chcieli słuchać słów Jana Pawła oraz starali się nimi kierować w codziennym życiu.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

       O.Piotr Mazur

       Katarzyna Mazurkiewicz

      • "Pamiętamy...."

      • Listopad jest miesiącem zadumy, zatrzymania się i zastanowienia nad swoim życiem. W tym czasie również wspominamy bliskich, którzy już odeszli.  Wielu uczniów z Koła Wolontariatu poświęciło swój  sobotni wolny czas   i  udało się na cmentarz, aby uporządkować groby osób, o których być może już nikt nie pamięta.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

       Maria Jeżowska

       Katarzyna Mazurkiewicz

       Karolina Szpinek

      • Lilianka odeszła ...

      • "Pełno nas, a jakoby nikogo nie było, jedną maluczką duszyczką, tak wiele ubyło"

       Jan Kochanowski

       Pełni smutku informujemy, że odeszła nasza uczennica - Lilianka Rutkowska.

       Msza święta pożegnalna będzie odprawiona w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski przy ul.Robotniczej, w czwartek 3 listopada o godz. 12.00.

       "Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to by żyć inaczej." Paulo Coelho

       Pokój Twojej duszy księżniczko Lilianko i do zobaczenia w niebie❤

       Kondolencje rodzicom i dziadkom składa dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz cała społeczność szkolna.

        

      • Pierwszy dzwonek

      • Po raz kolejny, dzięki pomocy i wsparciu rodziców oraz uczniów, mogliśmy wesprzeć akcję organizowaną przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Udało się nam zebrać dużą ilość artykułów szkolnych, które zostały przekazane dzieciom. Jesteśmy wdzięczni,  że mimo trudnego czasu, nadal potrafimy otwierać się i być wrażliwymi na potrzeby innych. Razem możemy budować lepszy świat.

       Marta Wasiukiewicz

      • Nasz prymas

      • Dnia 11.10 cztery uczennice naszej szkoły- Dominika Szakiewicz, Aleksandra Szelska, Zuzanna Milewska,  Zuzanna Aszkiełowicz- wzięły udział w grze miejskiej " Kardynał Wyszyński-nasz prymas". Uczennice musiały z pomocą mapy, dotrzeć do punktów kontrolnych, na których czekały różnorodne zadania do wykonania. Trzeba było zdecydować,  co jest prawdą,  a co fałszem, rozwiązać krzyżówkę,  złamać szyfr i ułożyć puzzle.  Wszystkie zagadnienia dotyczyły życia Stefana Wyszyńskiego.  Ostatecznie naszej drużynie udało się wywalczyć 2 miejsce. Gratulujemy!

       Marta Wasiukiewicz

      • Ślubowanie klas pierwszych

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie odświętnie ubrani przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor. Tym samym pierwszaki dołączyły do społeczności Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Na koniec nie mogło zabraknąć słodkiego upominku. Witajcie wśród nas

      • XI edycja Narodowego Czytania

      • Podczas XI edycji Narodowego Czytania, które odbyło się 3.09.2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym, naszą szkołę reprezentowały: Anna Paradowska i Martyna Stemporzecka. Uczennice przedstawiły fragment „Świtezianki” Adama Mickiewicza.

      • Laboratoria Przyszłości - Wrzesień 2022

      • W tym miesiącu rozpoczeliśmy realizację zajęc z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projketu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie budowali konstrukcje z klocków Lego Education oraz MegaFormes. Uczniowie projektowali wydruki 3d i drukowali z użyciem drukraki Zortrax 300.

      • Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo

      • Wrzesień pod znakiem programowania i bezpieczeństwa w sieci, dzięki warsztatom dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo"

       Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? 11. edycja “Koduj z Gigantami”, czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży! Akcja edukacyjna potrwa od 3 do 25 września i odbędzie się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online. Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE. Jak wziąć udział w zajęciach?

       Wiek i miejsce już dawno przestały być barierą w nauce programowania. Powszechny dostęp do urządzeń i nowych technologii sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mogą rozpocząć naukę zawodu przyszłości. Programowanie stało się jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na świecie. Rozwój cyfrowych kompetencji pozwala w pełni korzystać z obecnych możliwości technologicznych, poszerza perspektywę, a przede wszystkim daje przestrzeń do wpływu na otaczające środowisko. Nawet jeśli dziecko obierze inną ścieżkę zawodową, podstawowe umiejętności które nabędzie podczas nauki programowania, jak na przykład rozwój kreatywnego i analitycznego myślenia, w przyszłości przełoży się na świadome korzystanie z nowych technologii i szybsze odnalezienie się w cyfrowej przyszłości. Szansą na postawienie pierwszych kroków w programowaniu są bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”, w których, stacjonarnie lub online, mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zapisy na wydarzenie są już dostępne na stronie www.kodujzgigantami.pl.

      • Dar serca dla Ukrainy

      • W ostatnim okresie roku szkolnego połączyliśmy siły i dzięki temu choć trochę mogliśmy wesprzeć osoby z Ukrainy mieszkające aktualnie w naszym mieście. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za dar serca.

       Marta Wasiukiewicz

       Monika Weiert