• O szkole

            • Ślubowanie klas pierwszych

            • Dzisiaj w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie odświętnie ubrani przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor. Tym samym pierwszaki dołączyły do społeczności Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Na koniec nie mogło zabraknąć słodkiego upominku. Witajcie wśród nas

            • XI edycja Narodowego Czytania

            • Podczas XI edycji Narodowego Czytania, które odbyło się 3.09.2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym, naszą szkołę reprezentowały: Anna Paradowska i Martyna Stemporzecka. Uczennice przedstawiły fragment „Świtezianki” Adama Mickiewicza.

            • Laboratoria Przyszłości - Wrzesień 2022

            • W tym miesiącu rozpoczeliśmy realizację zajęc z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projketu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie budowali konstrukcje z klocków Lego Education oraz MegaFormes. Uczniowie projektowali wydruki 3d i drukowali z użyciem drukraki Zortrax 300.

            • Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo

            • Wrzesień pod znakiem programowania i bezpieczeństwa w sieci, dzięki warsztatom dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo"

              Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? 11. edycja “Koduj z Gigantami”, czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży! Akcja edukacyjna potrwa od 3 do 25 września i odbędzie się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online. Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE. Jak wziąć udział w zajęciach?

              Wiek i miejsce już dawno przestały być barierą w nauce programowania. Powszechny dostęp do urządzeń i nowych technologii sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mogą rozpocząć naukę zawodu przyszłości. Programowanie stało się jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na świecie. Rozwój cyfrowych kompetencji pozwala w pełni korzystać z obecnych możliwości technologicznych, poszerza perspektywę, a przede wszystkim daje przestrzeń do wpływu na otaczające środowisko. Nawet jeśli dziecko obierze inną ścieżkę zawodową, podstawowe umiejętności które nabędzie podczas nauki programowania, jak na przykład rozwój kreatywnego i analitycznego myślenia, w przyszłości przełoży się na świadome korzystanie z nowych technologii i szybsze odnalezienie się w cyfrowej przyszłości. Szansą na postawienie pierwszych kroków w programowaniu są bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”, w których, stacjonarnie lub online, mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zapisy na wydarzenie są już dostępne na stronie www.kodujzgigantami.pl.

            • Dar serca dla Ukrainy

            • W ostatnim okresie roku szkolnego połączyliśmy siły i dzięki temu choć trochę mogliśmy wesprzeć osoby z Ukrainy mieszkające aktualnie w naszym mieście. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za dar serca.

              Marta Wasiukiewicz

              Monika Weiert

            • Pożegnanie ósmoklasistów

            • Dzisiaj, podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy ósmoklasistów. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Beaty Giedrojć, dyrektor szkoły nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a ich rodzice listy gratulacyjne. Zaangażowanym rodzicom podziękowano za współpracę. W trakcie uroczystości nastąpiła także zmiana pocztu sztandarowego. Spotkaniu towarzyszyły momenty wzruszenia, a podczas prezentacji archiwalnych zdjęć naszej młodzieży - salwy śmiechu. Całość uświetnił występ szkolnego chóru oraz pokaz tańca towarzyskiego.

            • Otwórzmy oczy i serca

            • 9 czerwca odbył się apel podsumowujący pracę wolontariatu. Uczniowie przedstawili scenki ukazujące różne formy wsparcia oraz zaśpiewali piosenkę o wartości pomagania. Przedstawili też jak uczniowie naszej szkoły angażowali się w akcje pomocowe. Na koniec uczniowie,  którzy brali udział w konkursach: wiersz o pomaganiu oraz konkurs fotograficzno- literacki z okazji XXX- lecia naszej diecezji,  zostali nagrodzeni.

              Marta Wasiukiewicz

              Ewa Sasin

              O.Piotr Mazur

            • II Międzyszkolne zawody robotów BITBOT 2022.

            • I miesce w kategorii Line Followers zdobył Jan Szewczyk z klasy 5b

              III miejsce  w kategorii Line Followers zdobyła Pola Rutecka z klasy 6a

              Opiekunami konkursu byli: Pani Ewelina Bagdziun oraz Pan Mateusz Paradowski.

              Dnia 14 czerwca br. nasi uczniowie wzięli udział w II Międzyszkolnych zawodach robotów BITBOT 2022. Celem konkursu było promowanie nauki robotyki, propagowanie nauki zasad algorytmiki i programowania oraz rozwijanie praktycznych umiejętności uczniów. 

              I miesce w kategorii Line Flollowers zdobył Jan Szewczyk z klasy 5b

              III miejsce  w kategorii Line Flollowers zdobyła Pola Rutecka z klasy 6a

              Gratulujemy laureatom konkursu!!!

              Opiekunami konkursu byli: Pani Ewelina Bagdziun oraz Pan Mateusz Paradowski.

               

            • Minecraft Hackathon 2022

            • W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza uczennica MARTYNA GÓRKA z klasy 8d.

              W niedzielę 12 czerwca zakończył się trzydniowy maraton programowania Minecraft Hackathon 2022. Wydarzenie miało formułę konkursu, w trakcie którego osoby tworzące oprogramowanie stanęły przed określonym zadaniami. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz studenci, a zmagania odbyły się w Akademii Nauk Stosowanych przy al. Grunwaldzkiej. 

              Tematem konkursów dla szkół podstawowych była legenda o Piekarczyku, dla szkół średnich siedemnastowieczny Elbląg - na podstawie reprodukcji z 1626 roku. Studenci dostali mapę punktów zeskanowaną laserem - starówkę - a zadaniem było przeniesienie jej do Minecrafta.

              W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza uczennica MARTYNA GÓRKA z klasy 8d.

              Gratulujemy!!!

               

            • Inauguracja realizacji prewencyjnego programu "Profilaktyka Smyka"

            • W piątek, w Szkole Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi, odbyła się inauguracja realizacji prewencyjnego programu "Profilaktyka Smyka". W inauguracji uczestniczyła Dyrektor Departamentu Małgorzata Sowicka oraz Komendant Miejski Policji w Elblągu inspektor Robert Muraszko. Program, który jest autorskim pomysłem Policji, będzie realizowany dzięki wsparciu lokalnego samorządu, w kolejnym roku szkolnym. Wraz z przygodami Poli - bohaterki programu, dzieci dowiedzą się jak unikać niebezpiecznych sytuacji i zagrożeń, które mogą pojawić się w codziennym życiu.

              Uczniowie klasy 2c i 2d, którzy uczestniczyli w uroczystości, już znają i śpiewają piosenkę promującą program "Z Polą w świat". Od września Polę poznają wszyscy uczniowie klas I-III elbląskich szkół podstawowych.

              ​​​​​​

            • Czytamy i do słuchania zapraszamy

            • Uczniowie klas starszych zaprosili dzieci ze świetlicy do słuchania wierszy i opowiadań.  Najpierw posłuchali wierszy o talentach i opowiedzieli o swoich zdolnościach. Potem opowiadania o dzieleniu się oraz o mądrym korzystaniu z komputerów. Zakończyliśmy wierszem o bezpiecznych wakacjach.

            • Słodki Dzień Dziecka

            • Nawet w trudnym czasie jaki ostatnio przeżywamy, nie zamykamy serc i jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych. Dziękujemy rodzicom i uczniom, że tak licznie podzielili się słodyczami. Mogliśmy  dostarczyć je do Domu Dziecka i chociaż w ten sposób umilić chwile wychowanków.

              Marta Wasiukiewicz

            • „Bez korzeni nie zakwitniesz …” rozstrzygnięcie konkursu

            • Wyniki wojewódzkiego konkursu Cyfrowe Drzewo Genealogiczne

              W naszym województwie zakończył się konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Komisja Wojewódzka składająca się z przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Archiwów Państwowych (Archiwum Państwowe w Olsztynie, Archiwum Państwowe w Malborku, Archiwum Państwowe w Suwałkach) pod przewodnictwem Rafała Gelo oceniła zgłoszone projekty edukacyjne zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie Konkursu. Ostateczna klasyfikacja dla województwa warmińsko-mazurskiego przedstawia się następująco:

               

              I miejsce – Pola Rutecka (Szkoła Podstawowa Nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu).

              II miejsce – Rafał Stanczewski (Szkoła Podstawowa Nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu).

              Opiekunem konkursu była Pani Ewelina Bagdziun.

              Gratulujemy!

              Turniej skierowany był do uczniów klas VI szkół podstawowych. W intencji organizatorów miał się on przyczynić do lepszego poznania historii rodzinnej, a tym samym zaciekawienia uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych.