• Szczepienia

SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12-18 LAT COVID-19

Szanowni Rodzice, od 7 czerwca możecie rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu
          Szczepienie uczniów - komunikat MEiN
          Plakat - rekomendacje dla rodziców
          Plakat - informacja dla szkół

Materiały informacyjne

Choroby zakaźne - przykładowe scenariusze zajęć

Materiały edukacyjne - choroby zakaźne

Film odwołuje się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień.