• Oferta szkoły

• Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą szkołą uznaną przez Rodziców i lokalną społeczność za dobrze przygotowaną na przyjęcie 7-latka. Nasza szkoła to placówka szczególnie przyjazna dzieciom.

Posiadamy certyfikaty :

• Międzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga 2010 - 2012
          • Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
          • Szkoła Odkrywców Talentów
          • Certyfikat I i II Stopnia Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoła Przyjazna środowisku"
          • Certyfikat Prezydenta Miasta "Szkoła Ekologiczna"
          • Nagroda i Wyróżnienie Prezydenta Miasta Elbląga w dziedzinie ekologii
          • Szkoła i Nauczyciel z klasą
          • Certyfikat "Bezpieczna Szkoła"
          • Certyfikat "Bezpieczne Wakacje"

W priorytecie: MATEMATYKA, PROGRAMOWANIE i JĘZYKI OBCE!

Oferujemy intensywną naukę JĘZYKA ANGIELSKIEGO (5 godzin w tygodniu w oddziale dwujęzycznym) z podziałem na grupy. Korzystamy z dobrze wyposażonych sal językowych, komputerów, oprogramowania multimedialnego. Nauczanie dwujęzyczne polega na tym, że zajęcia, z niektórych przedmiotów (np. informatyka, geografia, historia, plastyka) są prowadzone częściowo po polsku, częściowo w języku angielskim tak, by uczniowie mieli możliwość opanowania języka obcego z bogatym słownictwem z różnych dziedzin. Jak wiadomo dwujęzyczność umożliwia swobodne porozumiewanie się w języku obcym, podróżowanie i podejmowanie studiów za granicą!

Patrząc na potrzeby współczesnego świata, na silną pozycję MATEMATYKI, postawiliśmy sobie za cel propagowanie tej dziedziny. Przedstawiamy ją w innym wymiarze, pokazujemy, że wcale nie jest taka trudna, jak powszechnie się myśli. Rozpoczęliśmy nauczanie matematyki przyjaznej uczniowi, takiej, która nie jest nudna, lecz motywuje, bawi i sprawia przyjemność. Ponadto proponujemy zajęcia ROBOTYKI już od klasy pierwszej! Nauka programowania pozwala zrozumieć, jak działają urządzenia elektroniczne, uczy wykorzystywać technologie w twórczy sposób.  Z nami na pewno nie będziesz się nudził!

Promowanie zdrowego stylu życia, w tym właściwego odżywiania, jest jednym z priorytetów naszej szkoły. Posiadamy Krajowy Certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie" - a to zobowiązuje. Przystąpiliśmy do realizacji rządowego programu "Owoce w szkole", który jest realizacją prawa wspólnotowego Unii Europejskiej. W naszej szkole dzieci otrzymują porcję świeżych warzyw i owoców lub soków warzywno - owocowych.

CO NAS WYROŻNIA:

• Jesteśmy Szkołą Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi - jedyną taką w Elblągu!
          • Najwyższy poziom nauczania w mieście, potwierdzony wysokimi wynikami w konkursach przedmiotowych.
          • Przy naszej szkole działa Stowarzyszenie "Dobra szkoła", które wspiera dodatkowy rozwój uczniów.

Duży nacisk kładziemy na sprawy wychowawcze - chcemy, aby nasi uczniowie nie tylko okazali się w przyszłości specjalistami w swoich dziedzinach, ale również rozumieli innych i umieli pracować na rzecz potrzebujących. W szkole zorganizowano zajęcia sportowe, dzieci uczestniczą w wielu kółkach zainteresowań, o programie których decydują również sami. Można, więc u nas spędzać czas na sportowo, nad szachownicą, w tanecznym pląsie, teatralnym geście, przy palecie i ... nie można się nudzić.

Chętnie wychodzimy poza teren szkoły, aby uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Wszystkie dzieci uczą się języka angielskiego oraz zajęć komputerowych z podziałem na grupy. W naszej szkolnej bibliotece oferujemy zbiory lektur i innej literatury dziecięcej. Dysponujemy bogatym księgozbiorem podręcznym. Posiadamy bogatą videotekę. Prenumerujemy prasę codzienną, czasopisma dla dzieci oraz czasopisma specjalistyczne dla nauczycieli.

Absolwenta naszej szkoły:

• Jest dobrze przygotowany do podjęcia nauki w szkole ponadpodstawowej
          • Poprawnie komunikuje się w mowie i w piśmie
          • Zna język angielski
          • Umiejętnie korzysta z technologii informatycznych
          • Dba o własną sprawność fizyczną
          • Jest twórczy i samodzielny
          • Zna swoją wartość
          • Dba o własne zdrowie

SP 19 to szkoła, która uczy w nowoczesny i ciekawy sposób. Każdy uczeń może w niej rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i kwalifikacjom nauczycieli każdy uczeń poznaje radość zdobywania wiedzy i rozumienia świata.