• O szkole

      • Ślubowanie klas I - fotorelacja

      • W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas I. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować to, czego nauczyli się w szkole. Pierwszaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz zostały pasowane przez panią dyrektor na uczniów naszej szkoły. Na końcu uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki przygotowane przez rodziców.

      • Czerwonokrzyska gwiazdka

      • W dniu 23.09 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w kweście zorganizowanej przez PCK. Uczniowie, wędrując po mieście i odwiedzając szkołę, zachęcali do pomocy i wsparcia osób potrzebujących. Okazało się, że wielu ludzi - starszych i młodszych - pozytywnie odpowiedziało na prośbę i wrzucali datki do puszek. Naszym wolontariuszom udało się zebrać około 500zł.

       Marta Wasiukiewicz

      • Pierwszy dzwonek

      • "Pierwszy dzwonek"

       Jak co roku, dzięki pomocy i wsparciu rodziców oraz uczniów, mogliśmy wesprzeć akcję organizowaną przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Udało się nam zebrać bardzo dużą ilość artykułów szkolnych, które zostały przekazane dzieciom. Jesteśmy wdzięczni,  że mimo trudnego czasu, nadal potrafimy otwierać się i być wrażliwymi na potrzeby innych. 

       Marta Wasiukiewicz

      • Wizyta w Muzeum II Wojny Światowej

      • 02.09.2021 uczniowie wszystkich klas ósmych odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zwiedzając interaktywne ekspozycje uczniowie poznali polskie losy wojny wpisane w europejski i światowy kontekst oraz poznali historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej. Dla wszystkich uczestników wycieczki, wizyta w muzeum była okazją do refleksji i przemyśleń, by wyciągnąć wnioski ważne dla nas samych, dla wspólnot i miejsc, w których żyjemy i w których będą żyć nasi potomkowie. 

      • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

      • Drodzy Uczniowie!

       Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2021/2022 życzymy Wam wszystkim, by zdobywanie wiedzy i umiejętności było fantastyczną przygodą, odkrywaniem nauki, rozwijaniem nowych pasji, zainteresowań.

       Za nami beztroskie wakacje oraz trudny czas nauki na odległość. Rozpoczynamy nowy kolejny rok szkolny, rok nauki i pracy, czas nowych wyzwań. Szczególnie witamy najmłodszych Uczniów. Wstępują Oni w progi naszej szkoły, wierzymy że świetnie sobie poradzą i nawiążą przyjacielskie relacje z rówieśnikami. Wszystkim Wam życzymy wielu sukcesów, zachęcamy Was, byście potraktowali ten rok szkolny jako wyzwanie, a nie jako nieprzyjemny obowiązek. Niech nasza szkoła stanie się miejscem przyjaznym, słonecznym i radosnym.

         

              Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

                       Szkoły Podstawowej nr 19

                               w Elblągu

     • WAKACJE !
      • WAKACJE !

      • Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania. To moment, w którym tornistry i zeszyty idą głęboko do szafy, a zaczyna się pełen luz.Przed Wami upragnione WAKACJE :-) Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

       Życzenia Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego

      • Tytuły podręczników do religii na rok szkolny 2021/2022

      • klasa 1 Poznaję Boży świat- wydawnictwo Jedność
       klasa 2 Odkrywam Królestwo Boże- wydawnictwo Jedność
       klasa 3 Przyjmujemy Pana Jezusa - wydawnictwo św. Wojciech- podręcznik i ćwiczenia
       klasa 4 Jestem chrześcijaninem- wydawnictwo św. Wojciech- podręcznik i ćwiczenia
       klasa 5 Szczęśliwi, którzy szukają prawdy- wydawnictwo Jedność- podręcznik i ćwiczenia
       klasa 6 Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno- wydawnictwo Jedność- podręcznik i ćwiczenia
       klasa 7a Błogosławieni, którzy szukają Jezusa- wydawnictwo Jedność

      • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

      • Koniec roku szkolnego 2020/2021 zbliża się wielkimi krokami. To upragniony moment dla wszystkich uczniów, którzy w końcu chcą odpocząć od lekcji i nauki, zregenerować siły i po prostu cieszyć się każdym letnim dniem. Przypomnijmy, że koniec roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca. Ze względu na pandemię i wiele obostrzeń zakończenie roku odbędzie się według następującego harmonogramu:

       8.00 – 8.45  klasy 8

       9.00 – 9.45  klasy 7

       9.00 -  9.45  klasy 3a, 3b

       10.00 – 10.45  klasy 3c, 3d 

       11.00 – 11.45  1a,1b, 2a, 2b

       11.30 – 12.15  klasy 4-6 

       12.00 – 12.45  1c,1d, 2c, 2d

       Zakończenie Roku szkolnego 2020 - szczegółowy harmonogram

       Nie da się ukryć, że na wakacje czeka z niecierpliwością każdy uczeń. To moment w którym tornistry i zeszyty idą głęboko do szafy, a zaczyna się pełen luz.  Przed Wami upragnione WAKACJE :-)

        

        

      • Laureaci i finaliści w naszej szkole!


      • Miło nam poinformować, że w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych uzyskaliśmy 4 tytuły laureata i 12 tytułów finalisty.
       Oto Ci najlepsi:
       język polski: Nikola Pink oraz Olga Werer - finalistki (naucz. Bogusława Olszewska)
       matematyka: Krystian Weiert - laureat (naucz. Joanna Klimczyk-Siwakowska), Dawid Jędrzejewski, Maciej Sobczak - finaliści (naucz. Joanna Maciejko)
       język angielski: Hubert Głuchowski, Dawid Jędrzejewski, Julia Podwika - finaliści (naucz. Magdalena Hoppe)
       fizyka: Wiktor Bieliński, Kornelia Kaszyc - laureaci, Maja Milewska, Maciej Sobczak – finaliści (naucz. Edyta Pietroń)
       geografia: Adam Wolnik - finalista (naucz. Joanna Baranowska)
       historia: Adam Jarek - finalista (naucz. Katarzyna Witowska)
       informatyka: Hubert Głuchowski - laureat (naucz. Agata Jargieła), Jakub Okuniewicz kl.VI - finalista (naucz. Ewelina Bagdziun).


       Gratulujemy Uczniom oraz ich Nauczycielom!