• O szkole

      • Ślubowanie klas I - fotorelacja

      • W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas I. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować to, czego nauczyli się w szkole. Pierwszaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz zostały pasowane przez panią dyrektor na uczniów naszej szkoły. Na końcu uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki przygotowane przez rodziców.

      • Czerwonokrzyska gwiazdka

      • W dniu 23.09 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w kweście zorganizowanej przez PCK. Uczniowie, wędrując po mieście i odwiedzając szkołę, zachęcali do pomocy i wsparcia osób potrzebujących. Okazało się, że wielu ludzi - starszych i młodszych - pozytywnie odpowiedziało na prośbę i wrzucali datki do puszek. Naszym wolontariuszom udało się zebrać około 500zł.

       Marta Wasiukiewicz

      • Pierwszy dzwonek

      • "Pierwszy dzwonek"

       Jak co roku, dzięki pomocy i wsparciu rodziców oraz uczniów, mogliśmy wesprzeć akcję organizowaną przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Udało się nam zebrać bardzo dużą ilość artykułów szkolnych, które zostały przekazane dzieciom. Jesteśmy wdzięczni,  że mimo trudnego czasu, nadal potrafimy otwierać się i być wrażliwymi na potrzeby innych. 

       Marta Wasiukiewicz

      • Wizyta w Muzeum II Wojny Światowej

      • 02.09.2021 uczniowie wszystkich klas ósmych odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zwiedzając interaktywne ekspozycje uczniowie poznali polskie losy wojny wpisane w europejski i światowy kontekst oraz poznali historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej. Dla wszystkich uczestników wycieczki, wizyta w muzeum była okazją do refleksji i przemyśleń, by wyciągnąć wnioski ważne dla nas samych, dla wspólnot i miejsc, w których żyjemy i w których będą żyć nasi potomkowie. 

      • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

      • Drodzy Uczniowie!

       Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2021/2022 życzymy Wam wszystkim, by zdobywanie wiedzy i umiejętności było fantastyczną przygodą, odkrywaniem nauki, rozwijaniem nowych pasji, zainteresowań.

       Za nami beztroskie wakacje oraz trudny czas nauki na odległość. Rozpoczynamy nowy kolejny rok szkolny, rok nauki i pracy, czas nowych wyzwań. Szczególnie witamy najmłodszych Uczniów. Wstępują Oni w progi naszej szkoły, wierzymy że świetnie sobie poradzą i nawiążą przyjacielskie relacje z rówieśnikami. Wszystkim Wam życzymy wielu sukcesów, zachęcamy Was, byście potraktowali ten rok szkolny jako wyzwanie, a nie jako nieprzyjemny obowiązek. Niech nasza szkoła stanie się miejscem przyjaznym, słonecznym i radosnym.

         

              Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

                       Szkoły Podstawowej nr 19

                               w Elblągu