• O szkole

      • Zapraszamy

      • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu serdecznie zaprasza dzieci siedmioletnie do zapisania się do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.

       Rekrutacja odbywa się za pomocą platformy edukacyjnej EPED www.eped.pl począwszy od dnia 27.02.2024 r. od godz. 8:00 do dnia 14.03.2024 r. do godz. 15:00.

       Po wejściu na platformę, należy wybrać zakładkę rekrutacja do szkoły podstawowej. Po wypełnieniu elektronicznego formularza należy go  wydrukować  wraz z załącznikiem (oświadczenie o miejscu zamieszkania), a następnie złożyć  w sekretariacie szkoły.

        W przypadku problemów z elektronicznym wypełnieniem zgłoszenia, zapraszamy do sekretariatu szkoły. Udzielimy wszelkiej pomocy z rekrutacją dziecka do klasy pierwszej.

       Serdecznie zapraszamy 20 lutego o godzinie 16.30 na drzwi otwarte podczas których zaprezentujemy ofertę szkoły oraz odpowiemy na Państwa pytania.

      • WOŚP 2024

      • Gramy  dla Was 13 stycznia 2024r.

       Serdecznie zapraszamy w godz. 11:00 - 14:30.

       TU wszystko gra! OK!

       Już w tą sobotę, 13 stycznia, zapraszamy Państwa na 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gramy od 11.00 do 14.30. Przy dźwiękach muzyki, z aromatyczną kawą i ciachem, miło spędzicie z nami czas!

       Zapewniamy zapierające dech w piersiach występy naszych fantastycznych uczniów, pyszne gofry, popcorn, kolorowe tatuaże, buszowanie na naszych wypasionych stoiskach z książkami, zabawkami i rękodziełem.

       Dla wszystkich lubiących sport przygotowaliśmy pokaz Aikido. A jeśli złapie Was głód, kroki swe skierujcie do naszej stołówki. Nasi cudowni kucharze przygotują dla Was pizzę, zapiekankę, grochówkę, bigos, fasolkę po bretońsku. Pani Jola poczęstuje Was pajdą chleba ze smalczykiem.

       Oj, będzie się działo!!! Zabierzcie ze sobą rodzinę, znajomych i sąsiadów! Wszystkich ugościmy po królewsku! Siema!

      • Wesołych Świąt!

      • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: niech ten świąteczny czas będzie wypełniony miłością, radością, spokojem i rodzinną atmosferą. Niech wszyscy znajdą swoje miejsce przy świątecznym stole, niechaj spełnią się najskrytsze marzenia, aby każdy kolejny dzień był lepszy od poprzedniego, a dobre słowo towarzyszyło Wam w drodze przez życie.

       Życzymy wszystkim dużo zdrowia, optymizmu i samych sukcesóww Nowym Roku 2024. Wesołych Świąt!

      • Apel klas I - III z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

      • 11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze Pod takim hasłem uczniowie klasy 3a I 3b przygotowali wspaniałą cześć artystyczną dla klas I-III.

       Jeżeli jest ktoś , kto jej jeszcze nie widział, to gorąco zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji oraz filmu. https://youtu.be/91KfQxwrGTs?feature=shared Dziękujemy również Państwu Iszczak z Gospodarstwo Ogrodnicze Izabela i Jacek Iszczak za przepiękne chryzantemy, które stały się ozdobą naszego holu i dodały wyjątkowego klimatu dzisiejszej uroczystości. Miłego świętowania!

      • APEL KLAS 4-8

      • Dziś uczniowie klas 4-8 wzięli udział w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Była to piękna uroczystość poświęcona ojczyźnie i walce o jej wolność.

       Bądźmy dumni z dziejów i kultury naszego tysiącletniego narodu, bo tak jak drzewo bez korzeni, tak naród bez historii nie ma szans na przetrwanie. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom klasy 7b, a także Oli (7a), Mai (4d) i Adamowi (8a) za doskonały występ artystyczny! Dziękujemy również członkom naszego szkolnego zespołu za uświetnienie uroczystości pieśniami patriotycznymi.

      • Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia” dla uczniów klas IV i V

      • W ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku wypada 17 listopada 2023 w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny - "Mistrz Tabliczki Mnożenia" skierowany do uczniów klas IV i V.

       W etapie klasowym brali udział wszyscy uczniowie klas czwartych i piątych a do finału zakwalifikowała się jedna osoba z każdej klasy.

       W etapie finałowym, który odbył się 20 października wyłoniono zwycięzcę konkursu. „Mistrzem Tabliczki Mnożenia roku 2023” został uczeń klasy 4c Dominik Wójcik, który najszybciej i bezbłędnie wykonał wszystkie zadania konkursowe.

       Wyniki konkursu:

       Miejsce I – Dominik Wójcik kl.4c

       Miejsce II – Natalia Balicka kl.4a

       Miejsce III – Maja Zglińska kl.5a

       Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

      • "Jan Paweł II i rodzina"

      • W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się wieczornica poświęcona pamięci Papieża Polaka.  Wzięli w niej udział laureaci konkursu literackiego i plastycznego wraz z rodzicami.  Uczniowie przedstawili nauczanie Jana Pawła II  dotyczące rodziny, zaśpiewali piosenkę oraz przeczytali fragmenty zwycięskich wierszy.  Obyśmy chcieli słuchać słów Papieża i realizować je w naszej codzienności. 

      • Od zawodnika do matematyka...

      • 30 października odbył się międzyszkolny konkurs matematyczno – sportowy „Od zawodnika do matematyka” w Szkole Podstawowej nr 6 w ElbląguNasza wspaniała drużyna (w składzie: Natalia Balicka, Igor Domżalski, Jakub Szepeta i Olaf Szyfelbajn) wzięła udział w konkursie…i co?  ZAJĘŁA 1. MIEJSCE! 
       Zawodnicy nie tylko pokazali swoje umiejętności matematyczne oraz sportowe, ale również świetnie się bawili. Gratulacje i niech ta wygrana będzie początkiem wielu sukcesów.

      • Jesienna zabawa z jabłkiem

      • Dnia 23.10.23r. uczniowie klas 4a, 5b, 6c uczestniczyli w jesiennej zabawie z jabłkiem w roli głównej. Jest to drugie spotkanie uczniów mające na celu zintegrowanie społeczności szkolnej na poziomach różnych klas. Dzieci świetnie bawiły się, co widać na załączonej fotorelacji.

      • Wyróżnienie od Pana Ministra Edukacji i Nauki

      • 12 października 2023 r. o godz. 9.00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu, odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wyróżnienie od Pana Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymał nasz nauczyciel od przyrody i biologii-  Pani Katarzyna Koronowska. Serdecznie gratulujemy!!!

      • Dzień Ziemniaka

      • 22 września br. uczniowie klas 4a, 5b, 6c wybrali się do Bażantarni, aby świętować DZIEŃ ZIEMNIAKA. Z tej okazji wzięli udział w różnych konkurencjach. Ścigali się w workach, obierali ziemniaki, rzucali ziemniakami do celu. Sprawiło im to wiele radości. Uśmiechnięci wrócili do szkoły.

      • Ratownicy Czytelnictwa

      • Z wielką radością pragniemy poinformować Was, że nasza szkoła otrzymała certyfikat za aktywny udział w upowszechnianiu czytelnictwa, w ramach projektu Ratownicy Czytelnictwa za rok szkolny 2022/2023. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom którzy wzięli udział w tej akcji. Bez Was nie dalibyśmy rady !!!

      • Gdynia Dzieciom

      • W dniu dzisiejszym, uczniowie klas trzecich, wzięli udział w pokazie festiwalu Gdynia Dzieciom. Trzecioklasiści obejrzeli film pt. "O psie, który jeździł koleją", a po seansie mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z bohaterką filmu Lilianą Zajbert - odtwórczynią roli Zuzi, przyjaciółki psa Lampo.

       Razem z filmową Zuzią wywiadu udzieliła reżyserka filmu Magdalena Nieć oraz producentka Beata Pisula. Dzieci mogły zadawać pytania, poznać ciekawostki z planu filmowego oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie było zorganizowane w ramach 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dziękujemy za zaproszenie. Było wspaniale:)

      • Zajęcia plastyczne

      • W dniu 12 września br. klasy 3a i 3b wzięły udział w zajęciach plastycznych, które poprowadził pan Bogdan Kiliński, znany wdzisiejszym Elblągu artysta plastyk. Dzieci wykonały metodą wałeczkową przepiękne gliniane kubeczki.