• O szkole

      • Dzień Ziemniaka

      • 22 września br. uczniowie klas 4a, 5b, 6c wybrali się do Bażantarni, aby świętować DZIEŃ ZIEMNIAKA. Z tej okazji wzięli udział w różnych konkurencjach. Ścigali się w workach, obierali ziemniaki, rzucali ziemniakami do celu. Sprawiło im to wiele radości. Uśmiechnięci wrócili do szkoły.

      • Ratownicy Czytelnictwa

      • Z wielką radością pragniemy poinformować Was, że nasza szkoła otrzymała certyfikat za aktywny udział w upowszechnianiu czytelnictwa, w ramach projektu Ratownicy Czytelnictwa za rok szkolny 2022/2023. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom którzy wzięli udział w tej akcji. Bez Was nie dalibyśmy rady !!!

      • Gdynia Dzieciom

      • W dniu dzisiejszym, uczniowie klas trzecich, wzięli udział w pokazie festiwalu Gdynia Dzieciom. Trzecioklasiści obejrzeli film pt. "O psie, który jeździł koleją", a po seansie mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z bohaterką filmu Lilianą Zajbert - odtwórczynią roli Zuzi, przyjaciółki psa Lampo.

       Razem z filmową Zuzią wywiadu udzieliła reżyserka filmu Magdalena Nieć oraz producentka Beata Pisula. Dzieci mogły zadawać pytania, poznać ciekawostki z planu filmowego oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie było zorganizowane w ramach 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dziękujemy za zaproszenie. Było wspaniale:)

      • Zajęcia plastyczne

      • W dniu 12 września br. klasy 3a i 3b wzięły udział w zajęciach plastycznych, które poprowadził pan Bogdan Kiliński, znany wdzisiejszym Elblągu artysta plastyk. Dzieci wykonały metodą wałeczkową przepiękne gliniane kubeczki.

      • WITAJCIE W SZKOLE !!!

      • Dziś był wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych. Po raz pierwszy przekroczyliście próg nowej szkoły, stając się jednocześnie wielką szkolną rodziną.

       Witamy Was serdecznie w naszej społeczności szkolnej życząc Wam samych sukcesów. Dziękujemy, że jesteście z nami!!!

      • Zapisy na obiady

      • Szanowni Państwo!

       Zapisy na obiady - rok szkolny 2023/2024 odbędą się w dniach 29.08, 30.08, 31.08, 01.09, 04.09, 05.09 w godzinach 7.00- 15.00. w świetlicy.

       KARTA ZYWIENIA należy pobrać ze strony internetowej szkoły i dostarczyć w/w terminie do intendenta.

      • Zapisy do świetlicy

      • Szanowni Państwo!

       Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2023/2024 odbędą się w dniach 29.08, 30.08, 31.08, 04.09, 05.09  w godzinach 7.00- 15.00. w świetlicy.

       Karta zgloszenia  należy pobrać ze strony internetowej szkoły i dostarczyć w/w terminie do kierownika świetlicy.

       Prosimy również o dostarczenie zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców/opiekunów dziecka.

       Do świetlicy przyjmowane są dzieci z klas I-III.

       kierownik świetlicy

       Violetta Wąsowicz

      • Żegnaj szkoło...

      • Witajcie WAKACJE!!!

       Ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Wszyscy odświętnie ubrani, buzie uśmiechnięte - przecież to wakacje tuż, tuż... Jeszcze ostatnie pożegnania i świadectwo, na które pracowało się cały rok. Żegnaj szkoło na wspaniałe dwa miesiące pełne słońca, radości, beztroskich chwil nad morzem, w górach, w różnych zakątkach naszej przepięknej Ojczyzny. Do zobaczenia we wrześniu!

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      • „ Nie uda nam się mieć wszystkiego na raz. Coś kończy się, żeby coś mogło trwać……”

       I to właśnie tym cytatem, pragniemy życzyć Wam i Waszym rodzicom radosnych wakacji. DO ZOBACZENIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM !!!!!!!!!!

      • Uroczystość wręczenia nagród uczniom klas ósmych

      • Dzień 22 czerwca był szczególnie uroczysty dla Uczniów klas ósmych naszej szkoły. W to czerwcowe popołudnie w murach naszej szkoły rozbrzmiewały przemówienia, słowa podziękowań.
       Na tę uroczystość przybyli: Uczniowie, Ich Rodzice, Nauczyciele. 

       W części pierwszej nastąpiło pożegnanie obecnego pocztu sztandarowego oraz złożenie przyrzeczenia przez uczniów klas szóstych oraz siódmych.
       Głównym i zarazem zaszczytnym punktem stało się wręczenie nagród tegorocznym laureatom i finalistom. Pogratulowano także Rodzicom Oraz Nauczycielom. To nie jedyne gratulacje i podziękowania. W każdej klasie wręczono nagrody uczniom ze średnią 5.0 i powyżej oraz z wzorowym i  bardzo dobrym zachowaniem. W imieniu Rodziców słowa uznania skierowała p. Izabela Kowalik. Ponieważ w naszej szkole uczniowie czynnie podejmują działania na rzecz wolontariatu, uczestniczą w życiu Elbląga, jako członkowie Młodzieżowej Rady Miasta, interesują się ekologią i propagują zdrowy i ekologiczny tryb życia-Im także wręczono: dyplomy, nagrody i podziękowania.
       Całości tej uroczystości towarzyszyła prezentacja multimedialna, która  ukazywała naszych uczniów z Ich wycieczek, imprez szkolnych, relacji rówieśniczych. Zwieńczeniem tego dnia był występ Szkolnego Zespołu Muzycznego oraz liryczny przekaz zaklęty w słowach wierszy.
       Teraz przed ósmoklasistami rekrutacja do wymarzonych szkół oraz wakacje, które pozwolą Im nabrać sił do dalszej edukacji.

      • Akademia klas trzecich

      • Klasy III spotkały się na uroczystym pożegnaniu. Absolwenci popisali się przed liczną publicznością wokalnymi i aktorskimi talentami. Rodzice i cała kadra ocierali łzy wzruszenia - i to wcale nie ukradkiem. Jeszcze niedawno przekraczali próg szkoły jako rozbrykane maluszki, teraz to już całkiem poważni uczniowie. Nadszedł czas pożegnań i nowych rozdziałów - we wrześniu zasiądą w ławkach jako czwartoklasiści. Powodzenia!

      • Wieczorek Pożegnalny uczniów klas ósmych

      • 6.06.2023r. odbył się Wieczorek Pożegnalny dla uczniów klas ósmych. Na uroczystość uczniowie razem z rodzicami zaprosili dyrekcję szkoły i grono pedagogiczne. Bal tradycyjnie rozpoczął, perfekcyjnie zatańczony przez ósmoklasistów, Polonez oraz Belgijka.

       W dalszej części królowały młodzieżowe, muzyczne hity. Oprócz wspaniałej tanecznej zabawy, uczniowie mogli zasmakować przepysznych potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wszyscy zgodnie uznali wieczór za bardzo udany. Dziękujemy Hotelowi Młyn, za zorganizowanie wspaniałej oprawy dla tego wyjątkowego dla naszych uczniów wydarzenia.

      • Z Mikołajem Kopernikiem na TY

      • „A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko, co piękne” — Tymi słowami 16 czerwca 2023 r. pani Izabela Smilgin i pan Jarosław Stryjczyk przywitali gości zgromadzonych w Ratuszu Staromiejskim z okazji podsumowania miejskiego programu „Z Mikołajem Kopernikiem na Ty”, organizowanego pod patronatem Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

       W ramach tego programu zostało zrealizowanych wiele ciekawych przedsięwzięć, w których wzięły udział zarówno przedszkolaki jak również uczniowie szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy konkursowych zmagań wykazali się wiedzą, kreatywnością i pomysłowością.

       Oto nasi Laureaci z SP19:

       I miejsce Anna Paradowska z kl. 8c w kategorii prezentacja multimedialna (opiekun E.Bagdziun)

       III miejsce Bartosz Dąbała z kl.5b w kategorii komiks (opiekun M.Paradowski)

       III miejsce Jan Świdnicki z kl. 4d w kategorii plastycznej (opiekun G. Hejnowicz - Zabłocka)

        

       Gratulujemy!!!

        

      • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

      • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 odbędzie się według nastepującego harmonogramu:

       21 czerwca 2023r.:

       - godz. 16:00 akademia klas IIIa oraz IIIb

       - godz. 17:30 akademia klas IIIc oraz IIId

       22 czerwca 2023r.:

       - godz. 17:00 akademia pożegnalna klas VIII

       23 czerwca 2023r.:

       - godz. 8:00 uroczysty apel klas II

       - godz. 8:45 uroczysty apel klas I

       - godz. 9:30 uroczysty apel klas IV

       - godz. 10:15 uroczysty apel klas V i VI

       - godz. 10:15 rozdanie świadectw uczniom klas III w gabinetach lekcyjnych

       - godz. 11:00 uroczysty apel klas VII i VIII

      • Jubileusz 60-lecia istnienia szkoły

      • Wczoraj obchodziliśmy jubileusz 60-lecia istnienia szkoły.

       W uroczystej gali wzięło udział wielu gości – m.in. Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląg, przedstawiciele władz samorządowych, placówek oświatowych i związków zawodowych, a także nauczyciele, pracownicy obsługi, emeryci, absolwenci, rodzice i uczniowie.

       Diamentowy jubileusz był okazją do podsumowania osiągnięć szkoły . O historii, sukcesach , rozwoju i uczniach opowiadała Beata Giedrojć, dyrektor szkoły. Święto było również okazją, aby podziękować poprzednim dyrektorom i pracownikom za ich owocną pracę na rzecz szkoły.

       Życzenia i przemówienia gości, wśród których byli również absolwenci dziewiętnastki,  były często osobistymi wspomnieniami związanymi z naszą szkołą. Wypowiedzi przepełnione ciepłymi słowami, wywoływały uśmiechy i wzruszenie wśród zgromadzonych gości.

       Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, a także solowy występ piątoklasisty – Piotra Malinowskiego, który zagrał na perkusji.

      • 18 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się finał XXVII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych w roku szkolnym 2022/2023.

      • Uroczystość otworzyła swoim powitaniem pani Beata Giedrojć - Dyrektor Szkoły. Organizator wydarzenia przygotował program artystyczny w wykonaniu uczniów z klasy IIIc, IIa i IIb oraz uczennic z klasy 6c.Urząd Miejski reprezentował Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pan  Marek Pilichowski, który wraz z paniami: Urszulą Małek , Jadwigą Król oraz Dyrektorem ZUO Andrzejem Lemanowiczem wręczał dyplomy oraz nagrody. Obecny był także pan Artur Łobocki z Fundacji na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Nasza szkoła zajęła II miejsce i otrzymała nagrodę w kwocie  1700 zł. Ponadto otrzymaliśmy wyróżnienie za edukację ekologiczną w kwocie 300zł. Uczennica z naszej szkoły– Iga Misiewicz otrzymała hulajnogę, za największa ilość zebranych odpadów. Na koniec spotkania Dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów Andrzej Lemanowicz złożył podziękowania wszystkim placówkom za udział w Konkursie i zaprosił do kontynuacji współpracy w kolejnej edycji.

        Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za całoroczną zbiórkę odpadów i zapraszamy do dalszego udziału.

       Katarzyna Koronowska – nauczyciel przyrody i biologii.