• O szkole

      • WITAJCIE W SZKOLE !!!

      • Dziś był wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych. Po raz pierwszy przekroczyliście próg nowej szkoły, stając się jednocześnie wielką szkolną rodziną.

       Witamy Was serdecznie w naszej społeczności szkolnej życząc Wam samych sukcesów. Dziękujemy, że jesteście z nami!!!

      • Zapisy na obiady

      • Szanowni Państwo!

       Zapisy na obiady - rok szkolny 2023/2024 odbędą się w dniach 29.08, 30.08, 31.08, 01.09, 04.09, 05.09 w godzinach 7.00- 15.00. w świetlicy.

       KARTA ZYWIENIA należy pobrać ze strony internetowej szkoły i dostarczyć w/w terminie do intendenta.

      • Zapisy do świetlicy

      • Szanowni Państwo!

       Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2023/2024 odbędą się w dniach 29.08, 30.08, 31.08, 04.09, 05.09  w godzinach 7.00- 15.00. w świetlicy.

       Karta zgloszenia  należy pobrać ze strony internetowej szkoły i dostarczyć w/w terminie do kierownika świetlicy.

       Prosimy również o dostarczenie zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców/opiekunów dziecka.

       Do świetlicy przyjmowane są dzieci z klas I-III.

       kierownik świetlicy

       Violetta Wąsowicz

      • Żegnaj szkoło...

      • Witajcie WAKACJE!!!

       Ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Wszyscy odświętnie ubrani, buzie uśmiechnięte - przecież to wakacje tuż, tuż... Jeszcze ostatnie pożegnania i świadectwo, na które pracowało się cały rok. Żegnaj szkoło na wspaniałe dwa miesiące pełne słońca, radości, beztroskich chwil nad morzem, w górach, w różnych zakątkach naszej przepięknej Ojczyzny. Do zobaczenia we wrześniu!

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      • „ Nie uda nam się mieć wszystkiego na raz. Coś kończy się, żeby coś mogło trwać……”

       I to właśnie tym cytatem, pragniemy życzyć Wam i Waszym rodzicom radosnych wakacji. DO ZOBACZENIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM !!!!!!!!!!

      • Uroczystość wręczenia nagród uczniom klas ósmych

      • Dzień 22 czerwca był szczególnie uroczysty dla Uczniów klas ósmych naszej szkoły. W to czerwcowe popołudnie w murach naszej szkoły rozbrzmiewały przemówienia, słowa podziękowań.
       Na tę uroczystość przybyli: Uczniowie, Ich Rodzice, Nauczyciele. 

       W części pierwszej nastąpiło pożegnanie obecnego pocztu sztandarowego oraz złożenie przyrzeczenia przez uczniów klas szóstych oraz siódmych.
       Głównym i zarazem zaszczytnym punktem stało się wręczenie nagród tegorocznym laureatom i finalistom. Pogratulowano także Rodzicom Oraz Nauczycielom. To nie jedyne gratulacje i podziękowania. W każdej klasie wręczono nagrody uczniom ze średnią 5.0 i powyżej oraz z wzorowym i  bardzo dobrym zachowaniem. W imieniu Rodziców słowa uznania skierowała p. Izabela Kowalik. Ponieważ w naszej szkole uczniowie czynnie podejmują działania na rzecz wolontariatu, uczestniczą w życiu Elbląga, jako członkowie Młodzieżowej Rady Miasta, interesują się ekologią i propagują zdrowy i ekologiczny tryb życia-Im także wręczono: dyplomy, nagrody i podziękowania.
       Całości tej uroczystości towarzyszyła prezentacja multimedialna, która  ukazywała naszych uczniów z Ich wycieczek, imprez szkolnych, relacji rówieśniczych. Zwieńczeniem tego dnia był występ Szkolnego Zespołu Muzycznego oraz liryczny przekaz zaklęty w słowach wierszy.
       Teraz przed ósmoklasistami rekrutacja do wymarzonych szkół oraz wakacje, które pozwolą Im nabrać sił do dalszej edukacji.

      • Akademia klas trzecich

      • Klasy III spotkały się na uroczystym pożegnaniu. Absolwenci popisali się przed liczną publicznością wokalnymi i aktorskimi talentami. Rodzice i cała kadra ocierali łzy wzruszenia - i to wcale nie ukradkiem. Jeszcze niedawno przekraczali próg szkoły jako rozbrykane maluszki, teraz to już całkiem poważni uczniowie. Nadszedł czas pożegnań i nowych rozdziałów - we wrześniu zasiądą w ławkach jako czwartoklasiści. Powodzenia!

      • Wieczorek Pożegnalny uczniów klas ósmych

      • 6.06.2023r. odbył się Wieczorek Pożegnalny dla uczniów klas ósmych. Na uroczystość uczniowie razem z rodzicami zaprosili dyrekcję szkoły i grono pedagogiczne. Bal tradycyjnie rozpoczął, perfekcyjnie zatańczony przez ósmoklasistów, Polonez oraz Belgijka.

       W dalszej części królowały młodzieżowe, muzyczne hity. Oprócz wspaniałej tanecznej zabawy, uczniowie mogli zasmakować przepysznych potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wszyscy zgodnie uznali wieczór za bardzo udany. Dziękujemy Hotelowi Młyn, za zorganizowanie wspaniałej oprawy dla tego wyjątkowego dla naszych uczniów wydarzenia.

      • Z Mikołajem Kopernikiem na TY

      • „A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko, co piękne” — Tymi słowami 16 czerwca 2023 r. pani Izabela Smilgin i pan Jarosław Stryjczyk przywitali gości zgromadzonych w Ratuszu Staromiejskim z okazji podsumowania miejskiego programu „Z Mikołajem Kopernikiem na Ty”, organizowanego pod patronatem Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

       W ramach tego programu zostało zrealizowanych wiele ciekawych przedsięwzięć, w których wzięły udział zarówno przedszkolaki jak również uczniowie szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy konkursowych zmagań wykazali się wiedzą, kreatywnością i pomysłowością.

       Oto nasi Laureaci z SP19:

       I miejsce Anna Paradowska z kl. 8c w kategorii prezentacja multimedialna (opiekun E.Bagdziun)

       III miejsce Bartosz Dąbała z kl.5b w kategorii komiks (opiekun M.Paradowski)

       III miejsce Jan Świdnicki z kl. 4d w kategorii plastycznej (opiekun G. Hejnowicz - Zabłocka)

        

       Gratulujemy!!!

        

      • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

      • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 odbędzie się według nastepującego harmonogramu:

       21 czerwca 2023r.:

       - godz. 16:00 akademia klas IIIa oraz IIIb

       - godz. 17:30 akademia klas IIIc oraz IIId

       22 czerwca 2023r.:

       - godz. 17:00 akademia pożegnalna klas VIII

       23 czerwca 2023r.:

       - godz. 8:00 uroczysty apel klas II

       - godz. 8:45 uroczysty apel klas I

       - godz. 9:30 uroczysty apel klas IV

       - godz. 10:15 uroczysty apel klas V i VI

       - godz. 10:15 rozdanie świadectw uczniom klas III w gabinetach lekcyjnych

       - godz. 11:00 uroczysty apel klas VII i VIII

      • Jubileusz 60-lecia istnienia szkoły

      • Wczoraj obchodziliśmy jubileusz 60-lecia istnienia szkoły.

       W uroczystej gali wzięło udział wielu gości – m.in. Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląg, przedstawiciele władz samorządowych, placówek oświatowych i związków zawodowych, a także nauczyciele, pracownicy obsługi, emeryci, absolwenci, rodzice i uczniowie.

       Diamentowy jubileusz był okazją do podsumowania osiągnięć szkoły . O historii, sukcesach , rozwoju i uczniach opowiadała Beata Giedrojć, dyrektor szkoły. Święto było również okazją, aby podziękować poprzednim dyrektorom i pracownikom za ich owocną pracę na rzecz szkoły.

       Życzenia i przemówienia gości, wśród których byli również absolwenci dziewiętnastki,  były często osobistymi wspomnieniami związanymi z naszą szkołą. Wypowiedzi przepełnione ciepłymi słowami, wywoływały uśmiechy i wzruszenie wśród zgromadzonych gości.

       Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, a także solowy występ piątoklasisty – Piotra Malinowskiego, który zagrał na perkusji.

      • 18 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się finał XXVII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych w roku szkolnym 2022/2023.

      • Uroczystość otworzyła swoim powitaniem pani Beata Giedrojć - Dyrektor Szkoły. Organizator wydarzenia przygotował program artystyczny w wykonaniu uczniów z klasy IIIc, IIa i IIb oraz uczennic z klasy 6c.Urząd Miejski reprezentował Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pan  Marek Pilichowski, który wraz z paniami: Urszulą Małek , Jadwigą Król oraz Dyrektorem ZUO Andrzejem Lemanowiczem wręczał dyplomy oraz nagrody. Obecny był także pan Artur Łobocki z Fundacji na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Nasza szkoła zajęła II miejsce i otrzymała nagrodę w kwocie  1700 zł. Ponadto otrzymaliśmy wyróżnienie za edukację ekologiczną w kwocie 300zł. Uczennica z naszej szkoły– Iga Misiewicz otrzymała hulajnogę, za największa ilość zebranych odpadów. Na koniec spotkania Dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów Andrzej Lemanowicz złożył podziękowania wszystkim placówkom za udział w Konkursie i zaprosił do kontynuacji współpracy w kolejnej edycji.

        Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za całoroczną zbiórkę odpadów i zapraszamy do dalszego udziału.

       Katarzyna Koronowska – nauczyciel przyrody i biologii.

      • Pasjonaci informatyki w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

      • Dnia 04 maja br. pasjonaci informatyki wyjechali na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Wyjazd był podsumowaniem całorocznej pracy uczniów w kole informatycznym w ramach grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Po zajęciach interaktywnych uczniowie zjedli obiad, zwiedzili toruńską starówkę oraz mieli możliwość zakupu toruńskich pierników. Wycieczkę udało się zorganizować dzieki grantowi pozyskanemu przez p. Ewelinę Bagdziun i p. Mateusza Paradowskiego

      • Dzień Ziemi w SP19

      • Jak co roku 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie mogli wziąć udział w różnego rodzaju grach, zabawach oraz quizie wiedzy. Klasy 4, 5 i 6 na zajęciach z plastyki w 4 - osobowych grupach, pod okiem Pani Grażyny Hejnowicz – Zabłockiej przygotowywały plakaty zgodne z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi pt. „Zainwestuj w naszą Planetę”. Szkolna Komisja wybrała najładniejsze prace w danym poziomie nauczania; zostały one wywieszane w holu szkolnym. Natomiast 24 kwietnia odbył się quiz wiedzy na podstawie filmu o tematyce związanej z ochroną Ziemi. Reprezentacje klas wspomagali pozostali uczniowie.

       Oto wyniki konkursu:

       poziom klas 4 - wygrała klasa 4a

       poziom klas 5 - wygrała klasa 5b

       poziom klas 6 - wygrała klasa 6a

       Zwycięskie klasy zostaną nagrodzone na apelu podsumowującym rok szkolny 2022/2023.

      • Nasza szkoła w TOP 10 województwa warmińsko-mazurskiego w konkursach przedmiotowych

      • W dniu wczorajszym naszą szkołę odwiedził Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki oraz Dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatury w Elblągu Małgorzata Adamowicz. Uroczyste spotkanie odbyło się w związku z osiągnięciem przez szkołę wysokiej lokaty (piąte miejsce)  w TOP 10 województwa warmińsko-mazurskiego w konkursach przedmiotowych. Kurator pogratulował sukcesu oraz podziękował nauczycielom za włożony trud i pracę. Gratulacje odebrał również uczeń - trzykrotny laureat Remigiusz Kowalik.

      • Wesołego Alleluja !

      • Z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Przyjacielom naszej szkoły.

       Życzymy radosnych, świątecznych chwil z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha, miłości i wiary, wzajemnej życzliwości oraz refleksji w tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i lepsze jutro. WESOŁEGO ALLELUJA!

        

       Dyrekcja,  grono pedagogiczne i pracownicy administracji i obsługi.