• O szkole

      • Pasjonaci informatyki w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

      • Dnia 04 maja br. pasjonaci informatyki wyjechali na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Wyjazd był podsumowaniem całorocznej pracy uczniów w kole informatycznym w ramach grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Po zajęciach interaktywnych uczniowie zjedli obiad, zwiedzili toruńską starówkę oraz mieli możliwość zakupu toruńskich pierników. Wycieczkę udało się zorganizować dzieki grantowi pozyskanemu przez p. Ewelinę Bagdziun i p. Mateusza Paradowskiego

      • Dzień Ziemi w SP19

      • Jak co roku 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie mogli wziąć udział w różnego rodzaju grach, zabawach oraz quizie wiedzy. Klasy 4, 5 i 6 na zajęciach z plastyki w 4 - osobowych grupach, pod okiem Pani Grażyny Hejnowicz – Zabłockiej przygotowywały plakaty zgodne z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi pt. „Zainwestuj w naszą Planetę”. Szkolna Komisja wybrała najładniejsze prace w danym poziomie nauczania; zostały one wywieszane w holu szkolnym. Natomiast 24 kwietnia odbył się quiz wiedzy na podstawie filmu o tematyce związanej z ochroną Ziemi. Reprezentacje klas wspomagali pozostali uczniowie.

       Oto wyniki konkursu:

       poziom klas 4 - wygrała klasa 4a

       poziom klas 5 - wygrała klasa 5b

       poziom klas 6 - wygrała klasa 6a

       Zwycięskie klasy zostaną nagrodzone na apelu podsumowującym rok szkolny 2022/2023.

      • Nasza szkoła w TOP 10 województwa warmińsko-mazurskiego w konkursach przedmiotowych

      • W dniu wczorajszym naszą szkołę odwiedził Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki oraz Dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatury w Elblągu Małgorzata Adamowicz. Uroczyste spotkanie odbyło się w związku z osiągnięciem przez szkołę wysokiej lokaty (piąte miejsce)  w TOP 10 województwa warmińsko-mazurskiego w konkursach przedmiotowych. Kurator pogratulował sukcesu oraz podziękował nauczycielom za włożony trud i pracę. Gratulacje odebrał również uczeń - trzykrotny laureat Remigiusz Kowalik.

      • Wesołego Alleluja !

      • Z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Przyjacielom naszej szkoły.

       Życzymy radosnych, świątecznych chwil z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha, miłości i wiary, wzajemnej życzliwości oraz refleksji w tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i lepsze jutro. WESOŁEGO ALLELUJA!

        

       Dyrekcja,  grono pedagogiczne i pracownicy administracji i obsługi.

      • Drzwi otwarte w SP19

      • Nasza szkoła zmieniła się w Baśniową Krainę z Czterech Pór Roku. Na dzieci w gabinetach czekały liczne, ciekawe zajęcia. Było gwarno i wesoło.

      • Stypendium na wyrównywanie szans edukacyjnych

      • Rodzice uczniów mogą ubiegać się o przyznanie jednorazowego stypendium na wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów klas siódmych i ósmych za osiągnięcia edukacyjne w I semestrze roku szkolnego 2022/2023.

       Termin składania wniosków upływa 15 lutego 2023 r.

       Regulamin w sprawie zasad udzielania stypendium zawarty jest w uchwale nr VIII/241/2019 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 listopada 2019 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 2020 r. poz. 3925); dostępny na stronie: http://edzienniki.olsztyn.uw.gov.pl/legalact/2020/3925/

        

       Wnioski stypendialne można pobrać ze strony bip urzędu oraz na biurze podawczym Urzędu Miejskiego. W razie pytań proszę o kontakt: Marzena Kulesza, tel. 55 239-34-52.

       Druk wniosku: Wniosek_o_stypendium_wyrownywanie_szans_eduk._VII-VIII.doc

      • W szkole o cyberprzemocy

      • Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu. 09 lutego br. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego - Departament Społeczeństwa Informacyjnego w Olsztynie, którzy omówili zagrożenia z jakimi mogą mieć styczność dzieci w sieci. Przedstawiono problem agresji występującej wśród młodzieży i dzieci, która realizuje się za pomocą nowych mediów internetu i telefonów komórkowych, a także o konsekwencjach zachowań agresywnych w stosunku do swoich rówieśników.

       Spotkanie zorganizowali Pani Ewelina Bagdziun oraz Pan Mateusz Paradowski.

      • Podziękowanie

      • "Choinkowy zawrót głowy2". Pojedynczo zrobimy wiele, ale wspólnie jesteśmy w stanie dokonać dużo więcej dobrego...

      • Podziękowania

      • Otrzymaliśmy podziękowania za aktywny udział w akcji humanitarnej -  zbiórka żywności dla żołnierzy Ukraińskich walczących na froncie.

      • Podziękowania

      • Otrzymaliśmy podziękowanie za wykonanie przez uczniów wraz z wychowawcami ze świetlicy szkolnej kart bożonarodzeniowych, które zostały przekazane dla kombatantów - naszych rodaków zamieszkałych na Kresach.

      • 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w SP19

      • Oj się działo! Za nami 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Z wielką pompą w obecności tłumu zgromadzonych wystartował nasz szkolny sztabik. W cudownej, pachnącej kawusią i ciachem atmosferze oglądaliśmy zapierające dech w piersiach, występy naszych wspaniałych uczniów.

       Licytację wyzwalały w obecnych ducha rywalizacji. Smakosze rozpływali się w zachwytach, nad daniami serwowanymi, przez naszą super ekipę z kuchni. Bigos, grochowka, fasolka i pizza - palce lizać! Wypasione gofry były przepyszne a i pajda ze smalcem znalazła liczne grono wielbicieli. Stoiska tętniły życiem do ostatnich minut. Oj, nie jedna rodzina zostawiła tu majątek Było pięknie, radośnie i smacznie! Dzięki Wam udało nam się zebrać kwotę ok. 23 000zł - liczenie nadal trwa Bardzo dziękujemy Rodzicom, nauczycielom pracownikom SP 19 za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizację imprezy. Dziękujemy: Marcie i Tomaszowi Lipa " Marina Stegna" za pyszne, puszyste gofry, Pani Ilonie Nowakowskiej oraz firmie "Kram" za podarowanie naczyń i opakowań jednorazowych, Pani Jolancie Pękala za wspaniałe pierogi i smalczyk. Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych. Dziękujemy za każdą rzecz, każdy przedmiot, vouchery i ciasta. Za uśmiech i dobre słowo Jesteście Najlepsi! Brawo WY! Do zobaczenia za rok! Siema!

      • Jasełka w SP19

      • Pozostając w świątecznym nastroju klasa 2a wystąpiła w przedstawieniu jasełkowym pt. "Bóg się rodzi". Jasełka przygotowały panie Katarzyna Mazurkiewicz i Monika Komoń.