• O szkole

      • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

      • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 odbędzie się według nastepującego harmonogramu:

       21 czerwca 2023r.:

       - godz. 16:00 akademia klas IIIa oraz IIIb

       - godz. 17:30 akademia klas IIIc oraz IIId

       22 czerwca 2023r.:

       - godz. 17:00 akademia pożegnalna klas VIII

       23 czerwca 2023r.:

       - godz. 8:00 uroczysty apel klas II

       - godz. 8:45 uroczysty apel klas I

       - godz. 9:30 uroczysty apel klas IV

       - godz. 10:15 uroczysty apel klas V i VI

       - godz. 10:15 rozdanie świadectw uczniom klas III w gabinetach lekcyjnych

       - godz. 11:00 uroczysty apel klas VII i VIII

      • Jubileusz 60-lecia istnienia szkoły

      • Wczoraj obchodziliśmy jubileusz 60-lecia istnienia szkoły.

       W uroczystej gali wzięło udział wielu gości – m.in. Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląg, przedstawiciele władz samorządowych, placówek oświatowych i związków zawodowych, a także nauczyciele, pracownicy obsługi, emeryci, absolwenci, rodzice i uczniowie.

       Diamentowy jubileusz był okazją do podsumowania osiągnięć szkoły . O historii, sukcesach , rozwoju i uczniach opowiadała Beata Giedrojć, dyrektor szkoły. Święto było również okazją, aby podziękować poprzednim dyrektorom i pracownikom za ich owocną pracę na rzecz szkoły.

       Życzenia i przemówienia gości, wśród których byli również absolwenci dziewiętnastki,  były często osobistymi wspomnieniami związanymi z naszą szkołą. Wypowiedzi przepełnione ciepłymi słowami, wywoływały uśmiechy i wzruszenie wśród zgromadzonych gości.

       Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, a także solowy występ piątoklasisty – Piotra Malinowskiego, który zagrał na perkusji.

      • 18 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się finał XXVII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych w roku szkolnym 2022/2023.

      • Uroczystość otworzyła swoim powitaniem pani Beata Giedrojć - Dyrektor Szkoły. Organizator wydarzenia przygotował program artystyczny w wykonaniu uczniów z klasy IIIc, IIa i IIb oraz uczennic z klasy 6c.Urząd Miejski reprezentował Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pan  Marek Pilichowski, który wraz z paniami: Urszulą Małek , Jadwigą Król oraz Dyrektorem ZUO Andrzejem Lemanowiczem wręczał dyplomy oraz nagrody. Obecny był także pan Artur Łobocki z Fundacji na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Nasza szkoła zajęła II miejsce i otrzymała nagrodę w kwocie  1700 zł. Ponadto otrzymaliśmy wyróżnienie za edukację ekologiczną w kwocie 300zł. Uczennica z naszej szkoły– Iga Misiewicz otrzymała hulajnogę, za największa ilość zebranych odpadów. Na koniec spotkania Dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów Andrzej Lemanowicz złożył podziękowania wszystkim placówkom za udział w Konkursie i zaprosił do kontynuacji współpracy w kolejnej edycji.

        Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za całoroczną zbiórkę odpadów i zapraszamy do dalszego udziału.

       Katarzyna Koronowska – nauczyciel przyrody i biologii.

      • Pasjonaci informatyki w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

      • Dnia 04 maja br. pasjonaci informatyki wyjechali na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Wyjazd był podsumowaniem całorocznej pracy uczniów w kole informatycznym w ramach grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Po zajęciach interaktywnych uczniowie zjedli obiad, zwiedzili toruńską starówkę oraz mieli możliwość zakupu toruńskich pierników. Wycieczkę udało się zorganizować dzieki grantowi pozyskanemu przez p. Ewelinę Bagdziun i p. Mateusza Paradowskiego

      • Dzień Ziemi w SP19

      • Jak co roku 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie mogli wziąć udział w różnego rodzaju grach, zabawach oraz quizie wiedzy. Klasy 4, 5 i 6 na zajęciach z plastyki w 4 - osobowych grupach, pod okiem Pani Grażyny Hejnowicz – Zabłockiej przygotowywały plakaty zgodne z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi pt. „Zainwestuj w naszą Planetę”. Szkolna Komisja wybrała najładniejsze prace w danym poziomie nauczania; zostały one wywieszane w holu szkolnym. Natomiast 24 kwietnia odbył się quiz wiedzy na podstawie filmu o tematyce związanej z ochroną Ziemi. Reprezentacje klas wspomagali pozostali uczniowie.

       Oto wyniki konkursu:

       poziom klas 4 - wygrała klasa 4a

       poziom klas 5 - wygrała klasa 5b

       poziom klas 6 - wygrała klasa 6a

       Zwycięskie klasy zostaną nagrodzone na apelu podsumowującym rok szkolny 2022/2023.

      • Nasza szkoła w TOP 10 województwa warmińsko-mazurskiego w konkursach przedmiotowych

      • W dniu wczorajszym naszą szkołę odwiedził Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki oraz Dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatury w Elblągu Małgorzata Adamowicz. Uroczyste spotkanie odbyło się w związku z osiągnięciem przez szkołę wysokiej lokaty (piąte miejsce)  w TOP 10 województwa warmińsko-mazurskiego w konkursach przedmiotowych. Kurator pogratulował sukcesu oraz podziękował nauczycielom za włożony trud i pracę. Gratulacje odebrał również uczeń - trzykrotny laureat Remigiusz Kowalik.

      • Wesołego Alleluja !

      • Z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Przyjacielom naszej szkoły.

       Życzymy radosnych, świątecznych chwil z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha, miłości i wiary, wzajemnej życzliwości oraz refleksji w tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i lepsze jutro. WESOŁEGO ALLELUJA!

        

       Dyrekcja,  grono pedagogiczne i pracownicy administracji i obsługi.

      • Drzwi otwarte w SP19

      • Nasza szkoła zmieniła się w Baśniową Krainę z Czterech Pór Roku. Na dzieci w gabinetach czekały liczne, ciekawe zajęcia. Było gwarno i wesoło.

      • Stypendium na wyrównywanie szans edukacyjnych

      • Rodzice uczniów mogą ubiegać się o przyznanie jednorazowego stypendium na wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów klas siódmych i ósmych za osiągnięcia edukacyjne w I semestrze roku szkolnego 2022/2023.

       Termin składania wniosków upływa 15 lutego 2023 r.

       Regulamin w sprawie zasad udzielania stypendium zawarty jest w uchwale nr VIII/241/2019 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 listopada 2019 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 2020 r. poz. 3925); dostępny na stronie: http://edzienniki.olsztyn.uw.gov.pl/legalact/2020/3925/

        

       Wnioski stypendialne można pobrać ze strony bip urzędu oraz na biurze podawczym Urzędu Miejskiego. W razie pytań proszę o kontakt: Marzena Kulesza, tel. 55 239-34-52.

       Druk wniosku: Wniosek_o_stypendium_wyrownywanie_szans_eduk._VII-VIII.doc

      • W szkole o cyberprzemocy

      • Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu. 09 lutego br. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego - Departament Społeczeństwa Informacyjnego w Olsztynie, którzy omówili zagrożenia z jakimi mogą mieć styczność dzieci w sieci. Przedstawiono problem agresji występującej wśród młodzieży i dzieci, która realizuje się za pomocą nowych mediów internetu i telefonów komórkowych, a także o konsekwencjach zachowań agresywnych w stosunku do swoich rówieśników.

       Spotkanie zorganizowali Pani Ewelina Bagdziun oraz Pan Mateusz Paradowski.

      • Podziękowanie

      • "Choinkowy zawrót głowy2". Pojedynczo zrobimy wiele, ale wspólnie jesteśmy w stanie dokonać dużo więcej dobrego...

      • Podziękowania

      • Otrzymaliśmy podziękowania za aktywny udział w akcji humanitarnej -  zbiórka żywności dla żołnierzy Ukraińskich walczących na froncie.

      • Podziękowania

      • Otrzymaliśmy podziękowanie za wykonanie przez uczniów wraz z wychowawcami ze świetlicy szkolnej kart bożonarodzeniowych, które zostały przekazane dla kombatantów - naszych rodaków zamieszkałych na Kresach.