• O szkole

      • Drzwi otwarte w SP19

      • Nasza szkoła zmieniła się w Baśniową Krainę z Czterech Pór Roku. Na dzieci w gabinetach czekały liczne, ciekawe zajęcia. Było gwarno i wesoło.

      • Stypendium na wyrównywanie szans edukacyjnych

      • Rodzice uczniów mogą ubiegać się o przyznanie jednorazowego stypendium na wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów klas siódmych i ósmych za osiągnięcia edukacyjne w I semestrze roku szkolnego 2022/2023.

       Termin składania wniosków upływa 15 lutego 2023 r.

       Regulamin w sprawie zasad udzielania stypendium zawarty jest w uchwale nr VIII/241/2019 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 listopada 2019 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 2020 r. poz. 3925); dostępny na stronie: http://edzienniki.olsztyn.uw.gov.pl/legalact/2020/3925/

        

       Wnioski stypendialne można pobrać ze strony bip urzędu oraz na biurze podawczym Urzędu Miejskiego. W razie pytań proszę o kontakt: Marzena Kulesza, tel. 55 239-34-52.

       Druk wniosku: Wniosek_o_stypendium_wyrownywanie_szans_eduk._VII-VIII.doc

      • W szkole o cyberprzemocy

      • Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu. 09 lutego br. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego - Departament Społeczeństwa Informacyjnego w Olsztynie, którzy omówili zagrożenia z jakimi mogą mieć styczność dzieci w sieci. Przedstawiono problem agresji występującej wśród młodzieży i dzieci, która realizuje się za pomocą nowych mediów internetu i telefonów komórkowych, a także o konsekwencjach zachowań agresywnych w stosunku do swoich rówieśników.

       Spotkanie zorganizowali Pani Ewelina Bagdziun oraz Pan Mateusz Paradowski.

      • Podziękowanie

      • "Choinkowy zawrót głowy2". Pojedynczo zrobimy wiele, ale wspólnie jesteśmy w stanie dokonać dużo więcej dobrego...

      • Podziękowania

      • Otrzymaliśmy podziękowania za aktywny udział w akcji humanitarnej -  zbiórka żywności dla żołnierzy Ukraińskich walczących na froncie.

      • Podziękowania

      • Otrzymaliśmy podziękowanie za wykonanie przez uczniów wraz z wychowawcami ze świetlicy szkolnej kart bożonarodzeniowych, które zostały przekazane dla kombatantów - naszych rodaków zamieszkałych na Kresach.

      • 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w SP19

      • Oj się działo! Za nami 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Z wielką pompą w obecności tłumu zgromadzonych wystartował nasz szkolny sztabik. W cudownej, pachnącej kawusią i ciachem atmosferze oglądaliśmy zapierające dech w piersiach, występy naszych wspaniałych uczniów.

       Licytację wyzwalały w obecnych ducha rywalizacji. Smakosze rozpływali się w zachwytach, nad daniami serwowanymi, przez naszą super ekipę z kuchni. Bigos, grochowka, fasolka i pizza - palce lizać! Wypasione gofry były przepyszne a i pajda ze smalcem znalazła liczne grono wielbicieli. Stoiska tętniły życiem do ostatnich minut. Oj, nie jedna rodzina zostawiła tu majątek Było pięknie, radośnie i smacznie! Dzięki Wam udało nam się zebrać kwotę ok. 23 000zł - liczenie nadal trwa Bardzo dziękujemy Rodzicom, nauczycielom pracownikom SP 19 za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizację imprezy. Dziękujemy: Marcie i Tomaszowi Lipa " Marina Stegna" za pyszne, puszyste gofry, Pani Ilonie Nowakowskiej oraz firmie "Kram" za podarowanie naczyń i opakowań jednorazowych, Pani Jolancie Pękala za wspaniałe pierogi i smalczyk. Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych. Dziękujemy za każdą rzecz, każdy przedmiot, vouchery i ciasta. Za uśmiech i dobre słowo Jesteście Najlepsi! Brawo WY! Do zobaczenia za rok! Siema!

      • Jasełka w SP19

      • Pozostając w świątecznym nastroju klasa 2a wystąpiła w przedstawieniu jasełkowym pt. "Bóg się rodzi". Jasełka przygotowały panie Katarzyna Mazurkiewicz i Monika Komoń.

      • 31 finał WOŚP

      • ZAPRASZAMY! 21 stycznia 2023r w godz. 11.00 – 14.00
       Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej szkole Orkiestra będzie grała  od 09.01 do 21.01.2023r.
       Przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji zabaw, zajęć, spotkań i loterii dla dzieci.

       Szczegółowy harmonogram działań w naszej szkole:

        

       1. Loteria fantowa – od 10.01, podczas przerw dzieci mogą nabyć losy i wygrywać nagrody. Koszt 1 losu to tylko 5zł. Każdy los wygrywa 😊
       2. Kolorowe warkoczyki – nasi zwariowani fryzjerzy są do dyspozycji dzieci podczas przerw od 10.01. Koszt warkoczyka 5zł.
       3. Spotkanie z Harrym Potterem – na to wydarzenie zapraszamy uczniów klas 3 i 4. W programie: seans filmowy ( obowiązkowe podusie, dresy, kocyk 😊 ), popcorn, zabawy, losowanie szczęśliwych biletów – nagrody. Termin 11.01.2023 godz. 16.00 . Koszt 30zł. Zapisy u  P. Eweliny Żmudy do 08.01.2023 bezpośrednio w Sali 24 lub za pomocą dziennika Librus.
       4. Kolorowe ciasteczka – zapraszamy wszystkie chętne dzieci klas 1-3 do dekorowania i ozdabiania pysznych ciasteczek. Zajęcia odbędą się 17.01.2023 w godz. 16.15 – 17.15 w stołówce szkolnej. Koszt zajęć 10zł. Zapisy w świetlicy szkolnej do dnia 14.01.2023r.
       5. Warsztaty „Świece zapachowe”- doskonała pachnąca, dekoracja do domu lub wspaniały prezent na Dzień Babci i Dziadka. Warsztaty dla uczniów klas 6. Termin 17.01.2023 godz. 16.00 Koszt zajęć 30zł. Zapisy u P. J.Baranowskiej lub P.A. Rańci bezpośrednio lub przez dziennik Librus.
       6. Warsztaty „Zaczarowany świat decoupage” – poznacie technikę decoupage. W trakcie zajęć ozdobicie drewniane zajączki kwiatowymi, wiosennymi elementami. Będą cudownymi ozdobami w Waszych domach lub wyjątkowym prezentem dla wyjątkowych osób. Termin 19.01.2023r  godz. 13.40. Koszt 30zł. Zapisy u P.M.Weiert bezpośrednio lub przez dziennik Librus.
       7. 31.Finał WOŚP – serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH na Wielki Finał. W naszej szkole odbędzie się on 21.01.2023r w godz. 11.00 – 14.00. W programie : wspaniałe, zapierające dech występy naszych uczniów; ciekawe licytacje; pyszne ciacho; kawusia i herbatka; gofry; pajda ze smalcem;znakomity bigos oraz grochówka i fasolka po bretońsku; pizza. Na stoiskach będzie można kupić ciekawą książkę, fajny gadżet 3d, maskotkę, zabawkę a także zrobić sobie tatuaż.
      • Żegnamy Ciebie Damianie, płaczemy...

      • ...śmierć tak punktualna, że zawsze nie w porę...
       ks.J. Twardowski

       Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy o nagłej śmierci naszego Ucznia, Kolegi i Przyjaciela 

       Damiana Dończyka z klasy IVb

       Składamy szczere wyrazy współczucia łącząc się w bólu z Mamą Damiana,
       Jego Braćmi oraz całą Rodziną.

       Przytulamy do serca wszystkich Uczniów klasy IVb
       Bądźmy razem...

       Społeczność szkolna SP 19

       Msza św. żałobna odbędzie się 02.01.2023r w Kościele pw.Matki Bożej Królowej Polski o godz. 11:00.
       Pogrzeb odbędzie się po Mszy św. na Cmentarzu Agrykola.

        


        

      • Życzenia Świąteczne

      • Zdrowych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nadchodzącym Nowym Roku 2023. Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!

       Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
       życzy Dyrektor Szkoły
       wraz z Pracownikami.

      • Elbląska Liga Tańca 2022r.

      • Wczorajszy wieczór należał do klasy 2a i 2b Uczniowie tych właśnie klas wzięli udział w Turnieju podsumowującym zajęcia Elbląskiej Ligi Tańca. Dzieci zaprezentowały się w czterech tańcach: walcu, sambie, czaczy i polce. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, a SUPER PARĄ turnieju zostali - Nina Bagdziun i Oliwier Pryjomski z kl.2a Wszystkim drugoklasistom gratulujemy, a trenerom Annie Czyżyk i Mateuszowi Czyżykowi bardzo dziękujemy :-)