• O szkole

      • Jan Paweł II i miłosierdzie

      • Jak co roku, wspominaliśmy Jana Pawła II. W tym trudnym roku skupiliśmy się na tym, jak uczył o miłości i miłosierdziu, ale przede wszystkim jak sam okazywał miłośc względem ludzi, których spotykał na swojej drodze.

       Uczniowie wzięli udział w konkursie "Jan Paweł II i miłosierdzie". Młodsi ukazali swoje talenty w konkursie plastycznym, a starsi zmierzyli się w konkursie wiedzy. Gratulujemy zwycięzcom. Zachęcamy do zobaczenia, co uczniowie wypowiedzieli i wyśpiewali o papieżu, a także przyjrzyjmy się, komu udało się zdobyć laury w konkursach.

       SP 19 w Elblągu o Janie Pawle II - kliknij

        

       Marta Wasiukiewicz

       Katarzyna Mazurkiewicz

       o. Piotr Mazur

      • Nasza 7-letnia Liliana walczy o życie!!!

      • - Jeszcze w październiku jej życie było radosne, bez żadnych problemów, trosk, bólu i zmartwień. Energiczna dziewczynka była żywym srebrem. Dziś walczymy z rozlanym guzem pnia mózgu, który jest całkowicie nie do zoperowania. Możemy wygrać tylko więcej czasu - piszą rodzice 7-letniej Liliany. Uczennica naszej SP nr 19 w Elblągu walczy o życie!!!

       „Tak bardzo się cieszyła, że we wrześniu rozpoczęła naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. Bardzo ambitna, uczynna z empatią podchodziła do każdego człowieka. Cieszyła się każdym dniem, nauką pisania literek i czytania. Rozpoczęła naukę tańca i naukę jazdy na łyżwach. Jeszcze 23 października szlifowała kroki na lodowisku. Ledwo usiadła w ławce, poznała nowych kolegów i... zaczął się koszmar, jakiego nikt nie chciałby w życiu doświadczyć – piszą rodzice na stronie internetowej zbiórki, którą uruchomili, by ratować córkę.

       8 listopada zaczęły się u Liliany silne bóle głowy, pojawiały się co jakiś czas. Tydzień później w szpitalu wojewódzkim w Elblągu Liliana przeszła podstawowe badania, nie wykazały nic niepokojącego. Prawdę pokazał tomograf komputerowy, dziewczynka natychmiast została przetransportowana do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Diagnoza: rozlany guz pnia mózgu o wymiarach 4 na 4 cm z uciskiem na „wodociąg mózgu”. Guz całkowicie nieoperowalny, rokowania: miesiące życia...

       - Zaczęliśmy szukać wszędzie pomocy, uruchamiając wszystkie kontakty, fora. Pojawiła się nadzieja: okazuje się, że dostaliśmy kontakt do kliniki w Szwajcarii w Zurychu, która specjalizuje się w leczeniu nowotworów głowy. Jedna z najnowocześniejszych klinik tego typu na świecie. Poznaliśmy historię dzieci, które skazywane tutaj w Polsce na pewną śmierć, dostając kilka miesięcy życia, wciąż żyją po 3 latach po dzień dzisiejszy – piszą rodzice na stronie zbiórki.

       Rodzice wysłali do kliniki w Zurychu wyniki badań i zapis tomografu, 23 listopada mają mieć wideokonferencję z profesorami ze Szwajcarii.

       - Wówczas poznamy szczegóły i sposób leczenia, jaki nam zaproponują oraz termin leczenia oraz koszty. Na chwilę obecną zbieramy na cele lecznicze, konsultacje. Koszty będą duże, a my musimy być gotowi na wpłatę od razu, by podjąć działania – piszą. - Lilunia właśnie powinna siedzieć w ławce szkolnej, śmiejąc się do swoich rówieśników, a nie walczyć o życie. W Polsce nie dają nam szans. Obiecaliśmy sobie, że będziemy walczyć o zdrowie i życie naszej córki do końca. Wiemy, że Tego typu leczenie jest długotrwałe i bardzo kosztowne. Wszyscy wierzymy, że możemy wygrać. Jednak bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie zmierzyć się z przeciwnościami losu. Błagamy, pomóżcie nam! - apelują.

       Rodzice szacują, że koszt badań i zabiegu wraz z wydatkami związanymi z podróżą i pobytem w Szwajcarii może sięgać nawet pół miliona złotych. I taką kwotę chcą uzbierać na zrzutka.pl

       - Musimy walczyć jak najszybciej i już zacząć zbierać pieniążki, bo każdy dzień jest na wagę złota. Nie możemy pozwolić, aby nasza córeczka nie dostała szansy na więcej niż kilka miesięcy lecząc się w Polsce! Nie wiemy, w jakim tempie guz się rozrasta... - piszą rodzice 7-latki.

       Link do zbiórki na ratowanie życia Liliany

        

      • "Pasja to też możliwość robienia czegoś dla siebie. Takie coś "tylko moje.”.

      • "Pasja to też możliwość robienia czegoś dla siebie. Takie coś „tylko moje”.

       ZAINTERESOWANIA DZIECKA – DLACZEGO NALEŻY JE WSPIERAĆ?

       "Podziel się z nami swoimi pasjami”- pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny zorganizowany w świetlicy szkolnej w ramach projektu "Podróż w głąb siebie- nastawienie ma znaczenie”. Celem konkursu było  pokazanie pasji dzieci, sposobów spędzania przez nie czasu wolnego oraz zainteresowań. Zainteresowania dziecka nie pozostają bez wpływu na jego rozwój na różnych płaszczyznach – motorycznym, intelektualnym i emocjonalnym. Interesując się tańcem lub sportem, najmłodsi doskonalą swoje umiejętności czy koordynację ruchową. Z kolei artystyczne uzdolnienia i zainteresowania dziecka – np. rysowanie - pozwalają mu ćwiczyć precyzję oraz cierpliwość. Nawet drobne sukcesy, jak np. wygranie biegu czy pochwała od rodziców za przygotowany obrazek, pozwalają dziecku budować pewność siebie i dają poczucie zadowolenia.   

       Dziękujemy Dzieciom, które wzięły udział w konkursie, gratulujemy kreatywności, pasji i chęci pokazania ich za pomocą technik plastycznych. Rodzicom dziękujemy za pomoc i życzliwość. 

       Nauczyciele świetlicy szkolnej

      • Herbatka dla seniora

      • Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

       Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje za udział w akcji „Herbatka dla Seniora”. Wasz udział przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Zebrane herbaty zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” oraz do organizatorów społecznej inicjatywy „Oddam Obiad Elbląg”. Dary trafią do seniorów, aby umilić im długie, jesienne wieczory.

       Dziękujemy!!!

       Ewelina Żmuda, Magdalena Kowalewska, Marta Wasiukiewicz

      • XXVI edycja konkursu na selektywną zbiórkę odpadów.

      •  

       Konkurs na selektywną zbiórkę odpadów.

       W tegorocznej edycji konkursu nasza szkoła otrzymała WYRÓŻNIENIE oraz nagrodę pieniężną, w kwocie 500 złotych. Wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w zbiórce odpadów serdecznie dziękujemy.

       Katarzyna Koronowska – nauczyciel przyrody i biologii.

      • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

      • Dzień 10 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ubrani byli w barwy narodowe, a na przerwach rozbrzmiewały pieśni patriotyczne. W gabinetach lekcyjnych przygotowano gazetki związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Uczniowie wykonali piękne kartki z życzeniami dla naszej ojczyzny, które ozdobiły korytarz naszej szkoły. W holu szkoły stanął parawan, na którym uczniowie zapisywali za co kochają swoją ojczyznę. Wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych okolicznościom odzyskania niepodległości przez Polskę. Zostali również przygotowani do wzięcia udziału w ogólnopolskim quizie internetowym zorganizowanym z okazji naszego święta narodowego.Tego dnia wspólnie pokazaliśmy, że jesteśmy Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

      • Szkoła do hymnu 2021

      • 10 listopada, o symbolicznej godz. 11.11, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

       W tym roku hymn został odśpiewany w mniejszych grupach, w klasach.

      • Apel Niepodległości 2021

      • Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno! 9 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zmontowany film z apelu został przekazany w formie online, aby cała społeczność szkolna mogła uczestniczyć w tej przepięknej lekcji historii.

       Wydarzenia historyczne dotyczące dziejów naszej Ojczyzny przeplatane były powszechnie znanymi pieśniami patriotycznymi i występami artystycznymi. Podczas całej uroczystości panował podniosły nastrój i skupienie.

       U niektórych dorosłych pojawiły się łzy wzruszenia.

       Najważniejszym celem apelu było uświadomienie młodym Polakom ciągłości historii i roli wartości moralnych w życiu narodu. W uroczystości wzięli udział: pani dyrektor szkoły – Beata Giedrojć, pani wicedyrektor - Urszula Bazylczyk, psycholog – Katarzyna Siwiecka, pracownicy administracji i obsługi. Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała twórcom patriotycznego przedstawienia, klasie 3d, za lekcję historii naszego państwa.

       Przedstawiamy skrót filmowy.

       https://youtu.be/Zzm0JB6d3C4

       „NIEPODLEGŁOŚĆ”

       Marcin Wolski

       Spośród słów używanych nieczęsto,

       tłumnie dzisiaj na place wybiegło

       słowo piękne, jak honor i męstwo,

       słowo, które brzmi – niepodległość.

       Ono znaczy – bez strachu spać.

       Ono znaczy – spokojnie się budzić,

       kochać, śmiać się i pewnie trwać

       – w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.

      • "Spieszmy się kochać ludzi..."

      • "Spieszmy się kochać ludzi..." Listopad jest miesiącem zadumy, zatrzymania się i zastanowienia nad swoim życiem. W tym czasie również wspominamy bliskich, którzy już odeszli.  Wielu uczniów z Koła Wolontariatu poświęciło swój wolny czas  i  udało się na cmentarz, aby uporządkować groby osób, o których być może już nikt nie pamięta. 

       Marta Wasiukiewicz

       Dorota Wiśniewska

       Ewa Sasin

      • Rodzinny Test Wiedzy dla klas III

      • Dnia 27 października bieżącego roku odbyła się kolejna edycja Rodzinnego Testu Wiedzy, tym razem dla klas III. 
       Laureatami wśród klas III zostały następujące rodzinne duety:
       I miejsce: Wanda Szałach z klasy IIIc z tatą Panem Sebastianem
       II miejsce: Kornelia Siwakowska z klasy IIIa z tatą Panem Michałem
       III miejsce: Olaf Szyfelbajn z klasy IIId z mamą Panią Justyną

       Podczas konkursu bawiliśmy się wspaniale, a emocje narastały z każdym pytaniem...co widać na zdjęciach :-)

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Dyrekcja szkoły Pani Beata Giedrojć nagrodziła laureatów klas II i klas III Rodzinnego Testu Wiedzy.
       Dziękujemy bardzo wszystkim rodzinom za udział w konkursie i cudowną zabawę, gratulujemy odwagi i dystansu.  Mamy nadzieję, że ten konkurs stanie się już tradycją w naszej szkole.

      • Odznaczenia resortowe naszych pracowników


      • GRATULACJE!

       Jest mi niezmiernie miło poinformować, że dnia 21 października czworo nauczycieli naszej szkoły otrzymało z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty odznaczenia resortowe:

       mgr inż. Katarzyna Koronowska - Medal Komisji Narodowej

       mgr Barbara Bańka - Złoty Medal za Długoletnią Służbę

       mgr inż. Ewelina Bagdziun - Brązowy Medal za Długoletnią Służbę

       mgr Joanna Klimczyk-Siwakowska - Brązowy Medal za Długoletnią Służbę.

       Odznaczonym nauczycielom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów w pracy zawodowej oraz pomyślności w życiu osobistym.

       Dyrektor Szkoły

       Beata Giedrojć

      • Rodzinny Test Wiedzy klas II

      • Dnia 20 października 2021r. odbył się w naszej szkole Rodzinny Test Wiedzy dla klas II. Drużyny połączone w rodzinne duety rozwiązywały test wiedzy. Podczas quizu wykorzystano aplikację Mentimer, która umożliwiła rodzinom łączenie się z dowolnego urządzenia mobilnego. Oto laureaci II edycji konursu:

       - I MIEJSCE Ewa Szczepańska z klasy 2d wraz z mamą Panią Agnieszką

       - II MIEJSCE Natalia Balicka z klasy 2b wraz z tatą Panem Cezarym

       - III MIEJSCE Aleksander Kowalik z klasy 2d wraz z tatą Panem Andrzejem

       Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom za udział. Wszystkie drużyny otrzymają nagrody rzeczowe. Mamy nadzieję, że rozwiązując zadania, bawiliście się tak dobrze jak my podczas ich układania. Kolejna edycja Rodzinnego Testu Wiedzy odbędzie się 27.10.2021r. o godzinie 17:00 i będą w niej uczestniczyli uczniowie klas III wraz ze swoimi rodzinami.  Zapraszamy publiczność do wspólnej zabawy - link do spotkania podamy w ogłoszeniu w dzienniku elektronicznym kilka minut przed spotkaniem :-)

        

      • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

      • 26 września każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Choć w tym roku była to niedziela, to przez cały kolejny tydzień nasi uczniowie mieli okazję brać udział w zajęciach pokazujących, jak nauka języków może ułatwić codzienne życie każdego z nas.

        


       Poznawaliśmy elementy kultury innych krajów dzięki znajomości języka niemieckiego i angielskiego, nauczyliśmy się zamawiać napoje i dania w języku hiszpańskim i ćwiczyliśmy wymowę czytając łamańce językowe.
       Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego naszym zdaniem znajomość języków obcych to klucz do sukcesu, obejrzyjcie filmik przygotowany przez Panią Magdę Hoppe i uczniów klas dwujęzycznych.

      • Ślubowanie klas I - fotorelacja

      • W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas I. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować to, czego nauczyli się w szkole. Pierwszaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz zostały pasowane przez panią dyrektor na uczniów naszej szkoły. Na końcu uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki przygotowane przez rodziców.

      • Czerwonokrzyska gwiazdka

      • W dniu 23.09 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w kweście zorganizowanej przez PCK. Uczniowie, wędrując po mieście i odwiedzając szkołę, zachęcali do pomocy i wsparcia osób potrzebujących. Okazało się, że wielu ludzi - starszych i młodszych - pozytywnie odpowiedziało na prośbę i wrzucali datki do puszek. Naszym wolontariuszom udało się zebrać około 500zł.

       Marta Wasiukiewicz

      • Pierwszy dzwonek

      • "Pierwszy dzwonek"

       Jak co roku, dzięki pomocy i wsparciu rodziców oraz uczniów, mogliśmy wesprzeć akcję organizowaną przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Udało się nam zebrać bardzo dużą ilość artykułów szkolnych, które zostały przekazane dzieciom. Jesteśmy wdzięczni,  że mimo trudnego czasu, nadal potrafimy otwierać się i być wrażliwymi na potrzeby innych. 

       Marta Wasiukiewicz

      • Wizyta w Muzeum II Wojny Światowej

      • 02.09.2021 uczniowie wszystkich klas ósmych odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zwiedzając interaktywne ekspozycje uczniowie poznali polskie losy wojny wpisane w europejski i światowy kontekst oraz poznali historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej. Dla wszystkich uczestników wycieczki, wizyta w muzeum była okazją do refleksji i przemyśleń, by wyciągnąć wnioski ważne dla nas samych, dla wspólnot i miejsc, w których żyjemy i w których będą żyć nasi potomkowie. 

      • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

      • Drodzy Uczniowie!

       Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2021/2022 życzymy Wam wszystkim, by zdobywanie wiedzy i umiejętności było fantastyczną przygodą, odkrywaniem nauki, rozwijaniem nowych pasji, zainteresowań.

       Za nami beztroskie wakacje oraz trudny czas nauki na odległość. Rozpoczynamy nowy kolejny rok szkolny, rok nauki i pracy, czas nowych wyzwań. Szczególnie witamy najmłodszych Uczniów. Wstępują Oni w progi naszej szkoły, wierzymy że świetnie sobie poradzą i nawiążą przyjacielskie relacje z rówieśnikami. Wszystkim Wam życzymy wielu sukcesów, zachęcamy Was, byście potraktowali ten rok szkolny jako wyzwanie, a nie jako nieprzyjemny obowiązek. Niech nasza szkoła stanie się miejscem przyjaznym, słonecznym i radosnym.

         

              Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

                       Szkoły Podstawowej nr 19

                               w Elblągu