• O szkole

      • Pożegnanie ósmoklasistów

      • Dzisiaj, podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy ósmoklasistów. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Beaty Giedrojć, dyrektor szkoły nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a ich rodzice listy gratulacyjne. Zaangażowanym rodzicom podziękowano za współpracę. W trakcie uroczystości nastąpiła także zmiana pocztu sztandarowego. Spotkaniu towarzyszyły momenty wzruszenia, a podczas prezentacji archiwalnych zdjęć naszej młodzieży - salwy śmiechu. Całość uświetnił występ szkolnego chóru oraz pokaz tańca towarzyskiego.

      • Otwórzmy oczy i serca

      • 9 czerwca odbył się apel podsumowujący pracę wolontariatu. Uczniowie przedstawili scenki ukazujące różne formy wsparcia oraz zaśpiewali piosenkę o wartości pomagania. Przedstawili też jak uczniowie naszej szkoły angażowali się w akcje pomocowe. Na koniec uczniowie,  którzy brali udział w konkursach: wiersz o pomaganiu oraz konkurs fotograficzno- literacki z okazji XXX- lecia naszej diecezji,  zostali nagrodzeni.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

       O.Piotr Mazur

      • II Międzyszkolne zawody robotów BITBOT 2022.

      • I miesce w kategorii Line Followers zdobył Jan Szewczyk z klasy 5b

       III miejsce  w kategorii Line Followers zdobyła Pola Rutecka z klasy 6a

       Opiekunami konkursu byli: Pani Ewelina Bagdziun oraz Pan Mateusz Paradowski.

       Dnia 14 czerwca br. nasi uczniowie wzięli udział w II Międzyszkolnych zawodach robotów BITBOT 2022. Celem konkursu było promowanie nauki robotyki, propagowanie nauki zasad algorytmiki i programowania oraz rozwijanie praktycznych umiejętności uczniów. 

       I miesce w kategorii Line Flollowers zdobył Jan Szewczyk z klasy 5b

       III miejsce  w kategorii Line Flollowers zdobyła Pola Rutecka z klasy 6a

       Gratulujemy laureatom konkursu!!!

       Opiekunami konkursu byli: Pani Ewelina Bagdziun oraz Pan Mateusz Paradowski.

        

      • Minecraft Hackathon 2022

      • W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza uczennica MARTYNA GÓRKA z klasy 8d.

       W niedzielę 12 czerwca zakończył się trzydniowy maraton programowania Minecraft Hackathon 2022. Wydarzenie miało formułę konkursu, w trakcie którego osoby tworzące oprogramowanie stanęły przed określonym zadaniami. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz studenci, a zmagania odbyły się w Akademii Nauk Stosowanych przy al. Grunwaldzkiej. 

       Tematem konkursów dla szkół podstawowych była legenda o Piekarczyku, dla szkół średnich siedemnastowieczny Elbląg - na podstawie reprodukcji z 1626 roku. Studenci dostali mapę punktów zeskanowaną laserem - starówkę - a zadaniem było przeniesienie jej do Minecrafta.

       W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza uczennica MARTYNA GÓRKA z klasy 8d.

       Gratulujemy!!!

        

      • Inauguracja realizacji prewencyjnego programu "Profilaktyka Smyka"

      • W piątek, w Szkole Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi, odbyła się inauguracja realizacji prewencyjnego programu "Profilaktyka Smyka". W inauguracji uczestniczyła Dyrektor Departamentu Małgorzata Sowicka oraz Komendant Miejski Policji w Elblągu inspektor Robert Muraszko. Program, który jest autorskim pomysłem Policji, będzie realizowany dzięki wsparciu lokalnego samorządu, w kolejnym roku szkolnym. Wraz z przygodami Poli - bohaterki programu, dzieci dowiedzą się jak unikać niebezpiecznych sytuacji i zagrożeń, które mogą pojawić się w codziennym życiu.

       Uczniowie klasy 2c i 2d, którzy uczestniczyli w uroczystości, już znają i śpiewają piosenkę promującą program "Z Polą w świat". Od września Polę poznają wszyscy uczniowie klas I-III elbląskich szkół podstawowych.

       ​​​​​​

      • Czytamy i do słuchania zapraszamy

      • Uczniowie klas starszych zaprosili dzieci ze świetlicy do słuchania wierszy i opowiadań.  Najpierw posłuchali wierszy o talentach i opowiedzieli o swoich zdolnościach. Potem opowiadania o dzieleniu się oraz o mądrym korzystaniu z komputerów. Zakończyliśmy wierszem o bezpiecznych wakacjach.

      • Słodki Dzień Dziecka

      • Nawet w trudnym czasie jaki ostatnio przeżywamy, nie zamykamy serc i jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych. Dziękujemy rodzicom i uczniom, że tak licznie podzielili się słodyczami. Mogliśmy  dostarczyć je do Domu Dziecka i chociaż w ten sposób umilić chwile wychowanków.

       Marta Wasiukiewicz

      • „Bez korzeni nie zakwitniesz …” rozstrzygnięcie konkursu

      • Wyniki wojewódzkiego konkursu Cyfrowe Drzewo Genealogiczne

       W naszym województwie zakończył się konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Komisja Wojewódzka składająca się z przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Archiwów Państwowych (Archiwum Państwowe w Olsztynie, Archiwum Państwowe w Malborku, Archiwum Państwowe w Suwałkach) pod przewodnictwem Rafała Gelo oceniła zgłoszone projekty edukacyjne zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie Konkursu. Ostateczna klasyfikacja dla województwa warmińsko-mazurskiego przedstawia się następująco:

        

       I miejsce – Pola Rutecka (Szkoła Podstawowa Nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu).

       II miejsce – Rafał Stanczewski (Szkoła Podstawowa Nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu).

       Opiekunem konkursu była Pani Ewelina Bagdziun.

       Gratulujemy!

       Turniej skierowany był do uczniów klas VI szkół podstawowych. W intencji organizatorów miał się on przyczynić do lepszego poznania historii rodzinnej, a tym samym zaciekawienia uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych.

      • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022

      • W dniach 24, 25, 26 maja uczniowie klas ósmych przystępują do egzaminu kończącego pierwszy etap edukacji- szkołę podstawową. Wszystkim ósmoklasistom życzymy, aby mądrze wykorzystali zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności oraz aby wyniki, które uzyskają na egzaminie dały im możliwość realizacji życiowych planów i marzeń.

       Życzymy powodzenia i wiary we własne możliwości!

      • Uwaga!

      • W związku z obowiązującym stopniem alarmowym      

       BRAVO i CHARLIE-CRP  wprowadzamy                           

       zakaz wstępu osobom postronnym do szkoły                                                   

       od dnia 01.05.2022 od godz. 00:00                                              

       do dnia 31.05.2022 do godz. 23:59

      • Minecraft Hackathon 2022

      • Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu (dawna PWSZ) zaprasza do udziału w Minecraft Hackathon 2022. Jego celem jest promowanie wśród uczniów innowacyjnych rozwiązań informatycznych przy użyciu środowiska gry MINECRAFT.

       Zadaniem uczniów będzie stworzenie w środowisku Minecrafta obiektu, którego typ zostanie podany w dniu zmagań (12 czerwca). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

       Oprócz wspaniałej zabawy przewidziane są nagrody o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych.

       Zapisy trwają do 23 maja. Formularz zapisu oraz wszystkie informacje dotyczące Minecraft Hackathon 2022 znajdują się na stronie https://hackathon.ans-elblag.pl/