• O szkole

      • XI edycja Narodowego Czytania

      • Podczas XI edycji Narodowego Czytania, które odbyło się 3.09.2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym, naszą szkołę reprezentowały: Anna Paradowska i Martyna Stemporzecka. Uczennice przedstawiły fragment „Świtezianki” Adama Mickiewicza.

      • Laboratoria Przyszłości - Wrzesień 2022

      • W tym miesiącu rozpoczeliśmy realizację zajęc z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projketu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie budowali konstrukcje z klocków Lego Education oraz MegaFormes. Uczniowie projektowali wydruki 3d i drukowali z użyciem drukraki Zortrax 300.

      • Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo

      • Wrzesień pod znakiem programowania i bezpieczeństwa w sieci, dzięki warsztatom dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo"

       Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? 11. edycja “Koduj z Gigantami”, czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży! Akcja edukacyjna potrwa od 3 do 25 września i odbędzie się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online. Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE. Jak wziąć udział w zajęciach?

       Wiek i miejsce już dawno przestały być barierą w nauce programowania. Powszechny dostęp do urządzeń i nowych technologii sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mogą rozpocząć naukę zawodu przyszłości. Programowanie stało się jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na świecie. Rozwój cyfrowych kompetencji pozwala w pełni korzystać z obecnych możliwości technologicznych, poszerza perspektywę, a przede wszystkim daje przestrzeń do wpływu na otaczające środowisko. Nawet jeśli dziecko obierze inną ścieżkę zawodową, podstawowe umiejętności które nabędzie podczas nauki programowania, jak na przykład rozwój kreatywnego i analitycznego myślenia, w przyszłości przełoży się na świadome korzystanie z nowych technologii i szybsze odnalezienie się w cyfrowej przyszłości. Szansą na postawienie pierwszych kroków w programowaniu są bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”, w których, stacjonarnie lub online, mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zapisy na wydarzenie są już dostępne na stronie www.kodujzgigantami.pl.

      • Dar serca dla Ukrainy

      • W ostatnim okresie roku szkolnego połączyliśmy siły i dzięki temu choć trochę mogliśmy wesprzeć osoby z Ukrainy mieszkające aktualnie w naszym mieście. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za dar serca.

       Marta Wasiukiewicz

       Monika Weiert

      • Pożegnanie ósmoklasistów

      • Dzisiaj, podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy ósmoklasistów. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Beaty Giedrojć, dyrektor szkoły nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a ich rodzice listy gratulacyjne. Zaangażowanym rodzicom podziękowano za współpracę. W trakcie uroczystości nastąpiła także zmiana pocztu sztandarowego. Spotkaniu towarzyszyły momenty wzruszenia, a podczas prezentacji archiwalnych zdjęć naszej młodzieży - salwy śmiechu. Całość uświetnił występ szkolnego chóru oraz pokaz tańca towarzyskiego.

      • Otwórzmy oczy i serca

      • 9 czerwca odbył się apel podsumowujący pracę wolontariatu. Uczniowie przedstawili scenki ukazujące różne formy wsparcia oraz zaśpiewali piosenkę o wartości pomagania. Przedstawili też jak uczniowie naszej szkoły angażowali się w akcje pomocowe. Na koniec uczniowie,  którzy brali udział w konkursach: wiersz o pomaganiu oraz konkurs fotograficzno- literacki z okazji XXX- lecia naszej diecezji,  zostali nagrodzeni.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

       O.Piotr Mazur

      • II Międzyszkolne zawody robotów BITBOT 2022.

      • I miesce w kategorii Line Followers zdobył Jan Szewczyk z klasy 5b

       III miejsce  w kategorii Line Followers zdobyła Pola Rutecka z klasy 6a

       Opiekunami konkursu byli: Pani Ewelina Bagdziun oraz Pan Mateusz Paradowski.

       Dnia 14 czerwca br. nasi uczniowie wzięli udział w II Międzyszkolnych zawodach robotów BITBOT 2022. Celem konkursu było promowanie nauki robotyki, propagowanie nauki zasad algorytmiki i programowania oraz rozwijanie praktycznych umiejętności uczniów. 

       I miesce w kategorii Line Flollowers zdobył Jan Szewczyk z klasy 5b

       III miejsce  w kategorii Line Flollowers zdobyła Pola Rutecka z klasy 6a

       Gratulujemy laureatom konkursu!!!

       Opiekunami konkursu byli: Pani Ewelina Bagdziun oraz Pan Mateusz Paradowski.

        

      • Minecraft Hackathon 2022

      • W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza uczennica MARTYNA GÓRKA z klasy 8d.

       W niedzielę 12 czerwca zakończył się trzydniowy maraton programowania Minecraft Hackathon 2022. Wydarzenie miało formułę konkursu, w trakcie którego osoby tworzące oprogramowanie stanęły przed określonym zadaniami. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz studenci, a zmagania odbyły się w Akademii Nauk Stosowanych przy al. Grunwaldzkiej. 

       Tematem konkursów dla szkół podstawowych była legenda o Piekarczyku, dla szkół średnich siedemnastowieczny Elbląg - na podstawie reprodukcji z 1626 roku. Studenci dostali mapę punktów zeskanowaną laserem - starówkę - a zadaniem było przeniesienie jej do Minecrafta.

       W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza uczennica MARTYNA GÓRKA z klasy 8d.

       Gratulujemy!!!

        

      • Inauguracja realizacji prewencyjnego programu "Profilaktyka Smyka"

      • W piątek, w Szkole Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi, odbyła się inauguracja realizacji prewencyjnego programu "Profilaktyka Smyka". W inauguracji uczestniczyła Dyrektor Departamentu Małgorzata Sowicka oraz Komendant Miejski Policji w Elblągu inspektor Robert Muraszko. Program, który jest autorskim pomysłem Policji, będzie realizowany dzięki wsparciu lokalnego samorządu, w kolejnym roku szkolnym. Wraz z przygodami Poli - bohaterki programu, dzieci dowiedzą się jak unikać niebezpiecznych sytuacji i zagrożeń, które mogą pojawić się w codziennym życiu.

       Uczniowie klasy 2c i 2d, którzy uczestniczyli w uroczystości, już znają i śpiewają piosenkę promującą program "Z Polą w świat". Od września Polę poznają wszyscy uczniowie klas I-III elbląskich szkół podstawowych.

       ​​​​​​

      • Czytamy i do słuchania zapraszamy

      • Uczniowie klas starszych zaprosili dzieci ze świetlicy do słuchania wierszy i opowiadań.  Najpierw posłuchali wierszy o talentach i opowiedzieli o swoich zdolnościach. Potem opowiadania o dzieleniu się oraz o mądrym korzystaniu z komputerów. Zakończyliśmy wierszem o bezpiecznych wakacjach.

      • Słodki Dzień Dziecka

      • Nawet w trudnym czasie jaki ostatnio przeżywamy, nie zamykamy serc i jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych. Dziękujemy rodzicom i uczniom, że tak licznie podzielili się słodyczami. Mogliśmy  dostarczyć je do Domu Dziecka i chociaż w ten sposób umilić chwile wychowanków.

       Marta Wasiukiewicz

      • „Bez korzeni nie zakwitniesz …” rozstrzygnięcie konkursu

      • Wyniki wojewódzkiego konkursu Cyfrowe Drzewo Genealogiczne

       W naszym województwie zakończył się konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Komisja Wojewódzka składająca się z przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Archiwów Państwowych (Archiwum Państwowe w Olsztynie, Archiwum Państwowe w Malborku, Archiwum Państwowe w Suwałkach) pod przewodnictwem Rafała Gelo oceniła zgłoszone projekty edukacyjne zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie Konkursu. Ostateczna klasyfikacja dla województwa warmińsko-mazurskiego przedstawia się następująco:

        

       I miejsce – Pola Rutecka (Szkoła Podstawowa Nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu).

       II miejsce – Rafał Stanczewski (Szkoła Podstawowa Nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu).

       Opiekunem konkursu była Pani Ewelina Bagdziun.

       Gratulujemy!

       Turniej skierowany był do uczniów klas VI szkół podstawowych. W intencji organizatorów miał się on przyczynić do lepszego poznania historii rodzinnej, a tym samym zaciekawienia uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych.