• O szkole

      • 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w SP19

      • Oj się działo! Za nami 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Z wielką pompą w obecności tłumu zgromadzonych wystartował nasz szkolny sztabik. W cudownej, pachnącej kawusią i ciachem atmosferze oglądaliśmy zapierające dech w piersiach, występy naszych wspaniałych uczniów.

       Licytację wyzwalały w obecnych ducha rywalizacji. Smakosze rozpływali się w zachwytach, nad daniami serwowanymi, przez naszą super ekipę z kuchni. Bigos, grochowka, fasolka i pizza - palce lizać! Wypasione gofry były przepyszne a i pajda ze smalcem znalazła liczne grono wielbicieli. Stoiska tętniły życiem do ostatnich minut. Oj, nie jedna rodzina zostawiła tu majątek Było pięknie, radośnie i smacznie! Dzięki Wam udało nam się zebrać kwotę ok. 23 000zł - liczenie nadal trwa Bardzo dziękujemy Rodzicom, nauczycielom pracownikom SP 19 za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizację imprezy. Dziękujemy: Marcie i Tomaszowi Lipa " Marina Stegna" za pyszne, puszyste gofry, Pani Ilonie Nowakowskiej oraz firmie "Kram" za podarowanie naczyń i opakowań jednorazowych, Pani Jolancie Pękala za wspaniałe pierogi i smalczyk. Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych. Dziękujemy za każdą rzecz, każdy przedmiot, vouchery i ciasta. Za uśmiech i dobre słowo Jesteście Najlepsi! Brawo WY! Do zobaczenia za rok! Siema!

      • Jasełka w SP19

      • Pozostając w świątecznym nastroju klasa 2a wystąpiła w przedstawieniu jasełkowym pt. "Bóg się rodzi". Jasełka przygotowały panie Katarzyna Mazurkiewicz i Monika Komoń.

      • 31 finał WOŚP

      • ZAPRASZAMY! 21 stycznia 2023r w godz. 11.00 – 14.00
       Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej szkole Orkiestra będzie grała  od 09.01 do 21.01.2023r.
       Przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji zabaw, zajęć, spotkań i loterii dla dzieci.

       Szczegółowy harmonogram działań w naszej szkole:

        

       1. Loteria fantowa – od 10.01, podczas przerw dzieci mogą nabyć losy i wygrywać nagrody. Koszt 1 losu to tylko 5zł. Każdy los wygrywa 😊
       2. Kolorowe warkoczyki – nasi zwariowani fryzjerzy są do dyspozycji dzieci podczas przerw od 10.01. Koszt warkoczyka 5zł.
       3. Spotkanie z Harrym Potterem – na to wydarzenie zapraszamy uczniów klas 3 i 4. W programie: seans filmowy ( obowiązkowe podusie, dresy, kocyk 😊 ), popcorn, zabawy, losowanie szczęśliwych biletów – nagrody. Termin 11.01.2023 godz. 16.00 . Koszt 30zł. Zapisy u  P. Eweliny Żmudy do 08.01.2023 bezpośrednio w Sali 24 lub za pomocą dziennika Librus.
       4. Kolorowe ciasteczka – zapraszamy wszystkie chętne dzieci klas 1-3 do dekorowania i ozdabiania pysznych ciasteczek. Zajęcia odbędą się 17.01.2023 w godz. 16.15 – 17.15 w stołówce szkolnej. Koszt zajęć 10zł. Zapisy w świetlicy szkolnej do dnia 14.01.2023r.
       5. Warsztaty „Świece zapachowe”- doskonała pachnąca, dekoracja do domu lub wspaniały prezent na Dzień Babci i Dziadka. Warsztaty dla uczniów klas 6. Termin 17.01.2023 godz. 16.00 Koszt zajęć 30zł. Zapisy u P. J.Baranowskiej lub P.A. Rańci bezpośrednio lub przez dziennik Librus.
       6. Warsztaty „Zaczarowany świat decoupage” – poznacie technikę decoupage. W trakcie zajęć ozdobicie drewniane zajączki kwiatowymi, wiosennymi elementami. Będą cudownymi ozdobami w Waszych domach lub wyjątkowym prezentem dla wyjątkowych osób. Termin 19.01.2023r  godz. 13.40. Koszt 30zł. Zapisy u P.M.Weiert bezpośrednio lub przez dziennik Librus.
       7. 31.Finał WOŚP – serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH na Wielki Finał. W naszej szkole odbędzie się on 21.01.2023r w godz. 11.00 – 14.00. W programie : wspaniałe, zapierające dech występy naszych uczniów; ciekawe licytacje; pyszne ciacho; kawusia i herbatka; gofry; pajda ze smalcem;znakomity bigos oraz grochówka i fasolka po bretońsku; pizza. Na stoiskach będzie można kupić ciekawą książkę, fajny gadżet 3d, maskotkę, zabawkę a także zrobić sobie tatuaż.
      • Żegnamy Ciebie Damianie, płaczemy...

      • ...śmierć tak punktualna, że zawsze nie w porę...
       ks.J. Twardowski

       Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy o nagłej śmierci naszego Ucznia, Kolegi i Przyjaciela 

       Damiana Dończyka z klasy IVb

       Składamy szczere wyrazy współczucia łącząc się w bólu z Mamą Damiana,
       Jego Braćmi oraz całą Rodziną.

       Przytulamy do serca wszystkich Uczniów klasy IVb
       Bądźmy razem...

       Społeczność szkolna SP 19

       Msza św. żałobna odbędzie się 02.01.2023r w Kościele pw.Matki Bożej Królowej Polski o godz. 11:00.
       Pogrzeb odbędzie się po Mszy św. na Cmentarzu Agrykola.

        


        

      • Życzenia Świąteczne

      • Zdrowych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nadchodzącym Nowym Roku 2023. Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!

       Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
       życzy Dyrektor Szkoły
       wraz z Pracownikami.

      • Elbląska Liga Tańca 2022r.

      • Wczorajszy wieczór należał do klasy 2a i 2b Uczniowie tych właśnie klas wzięli udział w Turnieju podsumowującym zajęcia Elbląskiej Ligi Tańca. Dzieci zaprezentowały się w czterech tańcach: walcu, sambie, czaczy i polce. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, a SUPER PARĄ turnieju zostali - Nina Bagdziun i Oliwier Pryjomski z kl.2a Wszystkim drugoklasistom gratulujemy, a trenerom Annie Czyżyk i Mateuszowi Czyżykowi bardzo dziękujemy :-)

      • Otwarcie Międzyszkolnej Pracowni Eksperymentowania

      • Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania w Szkole Podstawowej nr 19 otwarta. Dzięki temu uczniowie elbląskich szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych metod mogą rozwijać swoje kompetencje matematyczne. do dyspozycji mają komputery, tablety, roboty, drukarki 3D oraz specjalne oprogramowanie, które pozwala łączyć się, wymieniać doświadczenia i prowadzić lekcje pomiędzy szkołami. To część projektu "Matematyka - indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej" finansowanego ze środków unijnych. W jego ramach w nowoczesne pomoce dydaktyczne doposażone zostały także inne szkoły w mieście. Koszt realizacji projektu to ponad 4,2 mln zł.

       To tu będzie informatyczne serce elbląskiej edukacji. Mowa o Międzyszkolnej Pracowni Eksperymentowania, która dziś została oficjalnie otwarta w Szkole Podstawowej nr 19.

       Komputery, tablety, roboty, drukarki 3D oraz specjalne oprogramowanie wchodzą w skład pracowni, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Co ważne, ponieważ jest to pracownia międzyszkolna, na sprzęcie będą uczyć się dzieciaki z wielu elbląskich szkół. Pracownia wyposażona jest też w urządzenia, dzięki którym będzie można łączyć się, wymieniać doświadczenia i prowadzić lekcje pomiędzy szkołami.

       W otwarciu pracowni wziął dziś udział Witold Wróblewski prezydent Elbląga – Cieszę się, że kończymy dziś kolejny projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania, wykorzystująca nowoczesny sprzęt informatyczny, jest doskonałym pomysłem. Nie ma dziś praktycznie dziedziny, która nie korzystałaby z rozwiązań informatycznych. Dlatego ważne, by w szkole dzieci mogły nie tylko uczyć się informatyki, ale także poznawać ją praktycznie – podkreślił prezydent Wróblewski

      • Wyniki Świątecznego Konkursu na kartkę bożonarodzeniową

      • Tadadadam! Mamy już wyniki świątecznego konkursu :) Jak zwykle stanęliście na wysokości zadania! Dziękujemy za wszystkie Wasze prace konkursowe – naprawdę czuć z nich było magię Świąt :) 

       Podajemy nazwiska zwycięzców :-)

       w kategorii klas I-III:

       I miejsce JAKUB BOGDAN ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu

       II miejsce APOLONIA TOMKOWICZ ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu

       III miejsce JULIA MARSKA ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

       w kategorii klas IV - VI:

       I miejsce HANNA BRZOZOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

       II miejsce JOANNA WIDOMSKA ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

       III miejsce ZUZANNA PIELAK ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wprowadzenie w świąteczny nastrój!

      • "Przedświąteczny czas"

      • Myśląc o innych, aby mogli godnie przeżyć zbliżające się święta, zebraliśmy słodycze dla Polaków mieszkających na Kresach oraz dostarczyliśmy produkty żywnościowe, higieniczne i książki do PCK. Uczniowie wraz z nauczycielami- p. E.Kowalską i I. Jędrzejewicz - wzięli też udział w kweście PCK. Dziękujemy wszystkim,  którzy chcą wspólnie budować lepszy świat.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

      • "Międzynarodowy Dzień Wolontariusza"

      • " Międzynarodowy Dzień Wolontariusza"

       5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszej szkole uczniowie młodszych klas wykonali piękne prace o pomaganiu i wspieraniu innych, a uczniowie ze starszych klas mogli: rozwiązać krzyżówkę o tematyce związanej z wolontariatem,  wypisać na kartkach swoje dobre uczynki oraz ułożyć hasła promujące wolontariat.

       Obyśmy każdego dnia potrafili z empatią patrzeć na drugiego człowieka,  będąc wrażliwym na to, czego on potrzebuje.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

      • "Świąteczna zbiórka żywności"

      • 27 listopada wielu uczniów i nauczycieli, poświęcając swój wolny czas, wspomogli Bank Żywności,  zachęcając z uśmiechem do podzielenia się produktami spożywczymi z potrzebującymi.

       Marta Wasiukiewicz

      • Otwarte serca

      • Dzięki otwartości serc i wrażliwości oraz  chęci pomagania, mogliśmy wesprzeć żołnierzy ukraińskich, przekazując im produkty żywnościowe oraz akcję zbiórki włóczek koordynowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Dziękujemy niesamowitej społeczności szkolnej.

       Marta Wasiukiewicz

       Katarzyna Mazurkiewicz

       Maria Jeżowska

      • Uwierz Polsko

      • Z okazji Dnia Niepodległości klasa 3c zaprasza do obejrzenia i posłuchania przygotowanej przez uczniów piosenki patriotycznej.

      • "Nigdy więcej wojny "

      • 25.10. odbyła się wieczornica poświęcona pamięci Jana Pawła II.  W tym roku pochyliliśmy się nad słowami papieża dotyczącymi wojny i jego trosce o pokój na świecie.   W czasie spotkania rozdane zostały nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego oraz wiedzy. Gratulujemy wygranym , którzy poszczycili się wiedzą oraz talentem plastycznym.

       Obyśmy chcieli słuchać słów Jana Pawła oraz starali się nimi kierować w codziennym życiu.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

       O.Piotr Mazur

       Katarzyna Mazurkiewicz

      • "Pamiętamy...."

      • Listopad jest miesiącem zadumy, zatrzymania się i zastanowienia nad swoim życiem. W tym czasie również wspominamy bliskich, którzy już odeszli.  Wielu uczniów z Koła Wolontariatu poświęciło swój  sobotni wolny czas   i  udało się na cmentarz, aby uporządkować groby osób, o których być może już nikt nie pamięta.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

       Maria Jeżowska

       Katarzyna Mazurkiewicz

       Karolina Szpinek

      • Lilianka odeszła ...

      • "Pełno nas, a jakoby nikogo nie było, jedną maluczką duszyczką, tak wiele ubyło"

       Jan Kochanowski

       Pełni smutku informujemy, że odeszła nasza uczennica - Lilianka Rutkowska.

       Msza święta pożegnalna będzie odprawiona w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski przy ul.Robotniczej, w czwartek 3 listopada o godz. 12.00.

       "Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to by żyć inaczej." Paulo Coelho

       Pokój Twojej duszy księżniczko Lilianko i do zobaczenia w niebie❤

       Kondolencje rodzicom i dziadkom składa dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz cała społeczność szkolna.