• O szkole

      • Uwierz Polsko

      • Z okazji Dnia Niepodległości klasa 3c zaprasza do obejrzenia i posłuchania przygotowanej przez uczniów piosenki patriotycznej.

      • "Nigdy więcej wojny "

      • 25.10. odbyła się wieczornica poświęcona pamięci Jana Pawła II.  W tym roku pochyliliśmy się nad słowami papieża dotyczącymi wojny i jego trosce o pokój na świecie.   W czasie spotkania rozdane zostały nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego oraz wiedzy. Gratulujemy wygranym , którzy poszczycili się wiedzą oraz talentem plastycznym.

       Obyśmy chcieli słuchać słów Jana Pawła oraz starali się nimi kierować w codziennym życiu.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

       O.Piotr Mazur

       Katarzyna Mazurkiewicz

      • "Pamiętamy...."

      • Listopad jest miesiącem zadumy, zatrzymania się i zastanowienia nad swoim życiem. W tym czasie również wspominamy bliskich, którzy już odeszli.  Wielu uczniów z Koła Wolontariatu poświęciło swój  sobotni wolny czas   i  udało się na cmentarz, aby uporządkować groby osób, o których być może już nikt nie pamięta.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

       Maria Jeżowska

       Katarzyna Mazurkiewicz

       Karolina Szpinek

      • Lilianka odeszła ...

      • "Pełno nas, a jakoby nikogo nie było, jedną maluczką duszyczką, tak wiele ubyło"

       Jan Kochanowski

       Pełni smutku informujemy, że odeszła nasza uczennica - Lilianka Rutkowska.

       Msza święta pożegnalna będzie odprawiona w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski przy ul.Robotniczej, w czwartek 3 listopada o godz. 12.00.

       "Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to by żyć inaczej." Paulo Coelho

       Pokój Twojej duszy księżniczko Lilianko i do zobaczenia w niebie❤

       Kondolencje rodzicom i dziadkom składa dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz cała społeczność szkolna.

        

      • Pierwszy dzwonek

      • Po raz kolejny, dzięki pomocy i wsparciu rodziców oraz uczniów, mogliśmy wesprzeć akcję organizowaną przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Udało się nam zebrać dużą ilość artykułów szkolnych, które zostały przekazane dzieciom. Jesteśmy wdzięczni,  że mimo trudnego czasu, nadal potrafimy otwierać się i być wrażliwymi na potrzeby innych. Razem możemy budować lepszy świat.

       Marta Wasiukiewicz

      • Nasz prymas

      • Dnia 11.10 cztery uczennice naszej szkoły- Dominika Szakiewicz, Aleksandra Szelska, Zuzanna Milewska,  Zuzanna Aszkiełowicz- wzięły udział w grze miejskiej " Kardynał Wyszyński-nasz prymas". Uczennice musiały z pomocą mapy, dotrzeć do punktów kontrolnych, na których czekały różnorodne zadania do wykonania. Trzeba było zdecydować,  co jest prawdą,  a co fałszem, rozwiązać krzyżówkę,  złamać szyfr i ułożyć puzzle.  Wszystkie zagadnienia dotyczyły życia Stefana Wyszyńskiego.  Ostatecznie naszej drużynie udało się wywalczyć 2 miejsce. Gratulujemy!

       Marta Wasiukiewicz

      • Ślubowanie klas pierwszych

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie odświętnie ubrani przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor. Tym samym pierwszaki dołączyły do społeczności Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Na koniec nie mogło zabraknąć słodkiego upominku. Witajcie wśród nas

      • XI edycja Narodowego Czytania

      • Podczas XI edycji Narodowego Czytania, które odbyło się 3.09.2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym, naszą szkołę reprezentowały: Anna Paradowska i Martyna Stemporzecka. Uczennice przedstawiły fragment „Świtezianki” Adama Mickiewicza.

      • Laboratoria Przyszłości - Wrzesień 2022

      • W tym miesiącu rozpoczeliśmy realizację zajęc z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projketu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie budowali konstrukcje z klocków Lego Education oraz MegaFormes. Uczniowie projektowali wydruki 3d i drukowali z użyciem drukraki Zortrax 300.

      • Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo

      • Wrzesień pod znakiem programowania i bezpieczeństwa w sieci, dzięki warsztatom dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo"

       Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? 11. edycja “Koduj z Gigantami”, czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży! Akcja edukacyjna potrwa od 3 do 25 września i odbędzie się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online. Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE. Jak wziąć udział w zajęciach?

       Wiek i miejsce już dawno przestały być barierą w nauce programowania. Powszechny dostęp do urządzeń i nowych technologii sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mogą rozpocząć naukę zawodu przyszłości. Programowanie stało się jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na świecie. Rozwój cyfrowych kompetencji pozwala w pełni korzystać z obecnych możliwości technologicznych, poszerza perspektywę, a przede wszystkim daje przestrzeń do wpływu na otaczające środowisko. Nawet jeśli dziecko obierze inną ścieżkę zawodową, podstawowe umiejętności które nabędzie podczas nauki programowania, jak na przykład rozwój kreatywnego i analitycznego myślenia, w przyszłości przełoży się na świadome korzystanie z nowych technologii i szybsze odnalezienie się w cyfrowej przyszłości. Szansą na postawienie pierwszych kroków w programowaniu są bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”, w których, stacjonarnie lub online, mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zapisy na wydarzenie są już dostępne na stronie www.kodujzgigantami.pl.

      • Dar serca dla Ukrainy

      • W ostatnim okresie roku szkolnego połączyliśmy siły i dzięki temu choć trochę mogliśmy wesprzeć osoby z Ukrainy mieszkające aktualnie w naszym mieście. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za dar serca.

       Marta Wasiukiewicz

       Monika Weiert

      • Pożegnanie ósmoklasistów

      • Dzisiaj, podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy ósmoklasistów. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Beaty Giedrojć, dyrektor szkoły nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a ich rodzice listy gratulacyjne. Zaangażowanym rodzicom podziękowano za współpracę. W trakcie uroczystości nastąpiła także zmiana pocztu sztandarowego. Spotkaniu towarzyszyły momenty wzruszenia, a podczas prezentacji archiwalnych zdjęć naszej młodzieży - salwy śmiechu. Całość uświetnił występ szkolnego chóru oraz pokaz tańca towarzyskiego.

      • Otwórzmy oczy i serca

      • 9 czerwca odbył się apel podsumowujący pracę wolontariatu. Uczniowie przedstawili scenki ukazujące różne formy wsparcia oraz zaśpiewali piosenkę o wartości pomagania. Przedstawili też jak uczniowie naszej szkoły angażowali się w akcje pomocowe. Na koniec uczniowie,  którzy brali udział w konkursach: wiersz o pomaganiu oraz konkurs fotograficzno- literacki z okazji XXX- lecia naszej diecezji,  zostali nagrodzeni.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

       O.Piotr Mazur

      • II Międzyszkolne zawody robotów BITBOT 2022.

      • I miesce w kategorii Line Followers zdobył Jan Szewczyk z klasy 5b

       III miejsce  w kategorii Line Followers zdobyła Pola Rutecka z klasy 6a

       Opiekunami konkursu byli: Pani Ewelina Bagdziun oraz Pan Mateusz Paradowski.

       Dnia 14 czerwca br. nasi uczniowie wzięli udział w II Międzyszkolnych zawodach robotów BITBOT 2022. Celem konkursu było promowanie nauki robotyki, propagowanie nauki zasad algorytmiki i programowania oraz rozwijanie praktycznych umiejętności uczniów. 

       I miesce w kategorii Line Flollowers zdobył Jan Szewczyk z klasy 5b

       III miejsce  w kategorii Line Flollowers zdobyła Pola Rutecka z klasy 6a

       Gratulujemy laureatom konkursu!!!

       Opiekunami konkursu byli: Pani Ewelina Bagdziun oraz Pan Mateusz Paradowski.

        

      • Minecraft Hackathon 2022

      • W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza uczennica MARTYNA GÓRKA z klasy 8d.

       W niedzielę 12 czerwca zakończył się trzydniowy maraton programowania Minecraft Hackathon 2022. Wydarzenie miało formułę konkursu, w trakcie którego osoby tworzące oprogramowanie stanęły przed określonym zadaniami. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz studenci, a zmagania odbyły się w Akademii Nauk Stosowanych przy al. Grunwaldzkiej. 

       Tematem konkursów dla szkół podstawowych była legenda o Piekarczyku, dla szkół średnich siedemnastowieczny Elbląg - na podstawie reprodukcji z 1626 roku. Studenci dostali mapę punktów zeskanowaną laserem - starówkę - a zadaniem było przeniesienie jej do Minecrafta.

       W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza uczennica MARTYNA GÓRKA z klasy 8d.

       Gratulujemy!!!