• O szkole

      • 18 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się finał XXVII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych w roku szkolnym 2022/2023.

      • Uroczystość otworzyła swoim powitaniem pani Beata Giedrojć - Dyrektor Szkoły. Organizator wydarzenia przygotował program artystyczny w wykonaniu uczniów z klasy IIIc, IIa i IIb oraz uczennic z klasy 6c.Urząd Miejski reprezentował Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pan  Marek Pilichowski, który wraz z paniami: Urszulą Małek , Jadwigą Król oraz Dyrektorem ZUO Andrzejem Lemanowiczem wręczał dyplomy oraz nagrody. Obecny był także pan Artur Łobocki z Fundacji na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Nasza szkoła zajęła II miejsce i otrzymała nagrodę w kwocie  1700 zł. Ponadto otrzymaliśmy wyróżnienie za edukację ekologiczną w kwocie 300zł. Uczennica z naszej szkoły– Iga Misiewicz otrzymała hulajnogę, za największa ilość zebranych odpadów. Na koniec spotkania Dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów Andrzej Lemanowicz złożył podziękowania wszystkim placówkom za udział w Konkursie i zaprosił do kontynuacji współpracy w kolejnej edycji.

        Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za całoroczną zbiórkę odpadów i zapraszamy do dalszego udziału.

       Katarzyna Koronowska – nauczyciel przyrody i biologii.

      • Pasjonaci informatyki w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

      • Dnia 04 maja br. pasjonaci informatyki wyjechali na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Wyjazd był podsumowaniem całorocznej pracy uczniów w kole informatycznym w ramach grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Po zajęciach interaktywnych uczniowie zjedli obiad, zwiedzili toruńską starówkę oraz mieli możliwość zakupu toruńskich pierników. Wycieczkę udało się zorganizować dzieki grantowi pozyskanemu przez p. Ewelinę Bagdziun i p. Mateusza Paradowskiego

      • Dzień Ziemi w SP19

      • Jak co roku 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie mogli wziąć udział w różnego rodzaju grach, zabawach oraz quizie wiedzy. Klasy 4, 5 i 6 na zajęciach z plastyki w 4 - osobowych grupach, pod okiem Pani Grażyny Hejnowicz – Zabłockiej przygotowywały plakaty zgodne z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi pt. „Zainwestuj w naszą Planetę”. Szkolna Komisja wybrała najładniejsze prace w danym poziomie nauczania; zostały one wywieszane w holu szkolnym. Natomiast 24 kwietnia odbył się quiz wiedzy na podstawie filmu o tematyce związanej z ochroną Ziemi. Reprezentacje klas wspomagali pozostali uczniowie.

       Oto wyniki konkursu:

       poziom klas 4 - wygrała klasa 4a

       poziom klas 5 - wygrała klasa 5b

       poziom klas 6 - wygrała klasa 6a

       Zwycięskie klasy zostaną nagrodzone na apelu podsumowującym rok szkolny 2022/2023.