• O szkole

      • Żegnamy Ciebie Damianie, płaczemy...

      • ...śmierć tak punktualna, że zawsze nie w porę...
       ks.J. Twardowski

       Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy o nagłej śmierci naszego Ucznia, Kolegi i Przyjaciela 

       Damiana Dończyka z klasy IVb

       Składamy szczere wyrazy współczucia łącząc się w bólu z Mamą Damiana,
       Jego Braćmi oraz całą Rodziną.

       Przytulamy do serca wszystkich Uczniów klasy IVb
       Bądźmy razem...

       Społeczność szkolna SP 19

       Msza św. żałobna odbędzie się 02.01.2023r w Kościele pw.Matki Bożej Królowej Polski o godz. 11:00.
       Pogrzeb odbędzie się po Mszy św. na Cmentarzu Agrykola.

        


        

      • Życzenia Świąteczne

      • Zdrowych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nadchodzącym Nowym Roku 2023. Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!

       Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
       życzy Dyrektor Szkoły
       wraz z Pracownikami.

      • Elbląska Liga Tańca 2022r.

      • Wczorajszy wieczór należał do klasy 2a i 2b Uczniowie tych właśnie klas wzięli udział w Turnieju podsumowującym zajęcia Elbląskiej Ligi Tańca. Dzieci zaprezentowały się w czterech tańcach: walcu, sambie, czaczy i polce. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, a SUPER PARĄ turnieju zostali - Nina Bagdziun i Oliwier Pryjomski z kl.2a Wszystkim drugoklasistom gratulujemy, a trenerom Annie Czyżyk i Mateuszowi Czyżykowi bardzo dziękujemy :-)

      • Otwarcie Międzyszkolnej Pracowni Eksperymentowania

      • Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania w Szkole Podstawowej nr 19 otwarta. Dzięki temu uczniowie elbląskich szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych metod mogą rozwijać swoje kompetencje matematyczne. do dyspozycji mają komputery, tablety, roboty, drukarki 3D oraz specjalne oprogramowanie, które pozwala łączyć się, wymieniać doświadczenia i prowadzić lekcje pomiędzy szkołami. To część projektu "Matematyka - indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej" finansowanego ze środków unijnych. W jego ramach w nowoczesne pomoce dydaktyczne doposażone zostały także inne szkoły w mieście. Koszt realizacji projektu to ponad 4,2 mln zł.

       To tu będzie informatyczne serce elbląskiej edukacji. Mowa o Międzyszkolnej Pracowni Eksperymentowania, która dziś została oficjalnie otwarta w Szkole Podstawowej nr 19.

       Komputery, tablety, roboty, drukarki 3D oraz specjalne oprogramowanie wchodzą w skład pracowni, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Co ważne, ponieważ jest to pracownia międzyszkolna, na sprzęcie będą uczyć się dzieciaki z wielu elbląskich szkół. Pracownia wyposażona jest też w urządzenia, dzięki którym będzie można łączyć się, wymieniać doświadczenia i prowadzić lekcje pomiędzy szkołami.

       W otwarciu pracowni wziął dziś udział Witold Wróblewski prezydent Elbląga – Cieszę się, że kończymy dziś kolejny projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania, wykorzystująca nowoczesny sprzęt informatyczny, jest doskonałym pomysłem. Nie ma dziś praktycznie dziedziny, która nie korzystałaby z rozwiązań informatycznych. Dlatego ważne, by w szkole dzieci mogły nie tylko uczyć się informatyki, ale także poznawać ją praktycznie – podkreślił prezydent Wróblewski

      • Wyniki Świątecznego Konkursu na kartkę bożonarodzeniową

      • Tadadadam! Mamy już wyniki świątecznego konkursu :) Jak zwykle stanęliście na wysokości zadania! Dziękujemy za wszystkie Wasze prace konkursowe – naprawdę czuć z nich było magię Świąt :) 

       Podajemy nazwiska zwycięzców :-)

       w kategorii klas I-III:

       I miejsce JAKUB BOGDAN ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu

       II miejsce APOLONIA TOMKOWICZ ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu

       III miejsce JULIA MARSKA ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

       w kategorii klas IV - VI:

       I miejsce HANNA BRZOZOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

       II miejsce JOANNA WIDOMSKA ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

       III miejsce ZUZANNA PIELAK ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wprowadzenie w świąteczny nastrój!

      • "Przedświąteczny czas"

      • Myśląc o innych, aby mogli godnie przeżyć zbliżające się święta, zebraliśmy słodycze dla Polaków mieszkających na Kresach oraz dostarczyliśmy produkty żywnościowe, higieniczne i książki do PCK. Uczniowie wraz z nauczycielami- p. E.Kowalską i I. Jędrzejewicz - wzięli też udział w kweście PCK. Dziękujemy wszystkim,  którzy chcą wspólnie budować lepszy świat.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin

      • "Międzynarodowy Dzień Wolontariusza"

      • " Międzynarodowy Dzień Wolontariusza"

       5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszej szkole uczniowie młodszych klas wykonali piękne prace o pomaganiu i wspieraniu innych, a uczniowie ze starszych klas mogli: rozwiązać krzyżówkę o tematyce związanej z wolontariatem,  wypisać na kartkach swoje dobre uczynki oraz ułożyć hasła promujące wolontariat.

       Obyśmy każdego dnia potrafili z empatią patrzeć na drugiego człowieka,  będąc wrażliwym na to, czego on potrzebuje.

       Marta Wasiukiewicz

       Ewa Sasin