• Lilianka odeszła ...

• "Pełno nas, a jakoby nikogo nie było, jedną maluczką duszyczką, tak wiele ubyło"

Jan Kochanowski

Pełni smutku informujemy, że odeszła nasza uczennica - Lilianka Rutkowska.

Msza święta pożegnalna będzie odprawiona w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski przy ul.Robotniczej, w czwartek 3 listopada o godz. 12.00.

"Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to by żyć inaczej." Paulo Coelho

Pokój Twojej duszy księżniczko Lilianko i do zobaczenia w niebie❤

Kondolencje rodzicom i dziadkom składa dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz cała społeczność szkolna.

• Pierwszy dzwonek

• Po raz kolejny, dzięki pomocy i wsparciu rodziców oraz uczniów, mogliśmy wesprzeć akcję organizowaną przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Udało się nam zebrać dużą ilość artykułów szkolnych, które zostały przekazane dzieciom. Jesteśmy wdzięczni,  że mimo trudnego czasu, nadal potrafimy otwierać się i być wrażliwymi na potrzeby innych. Razem możemy budować lepszy świat.

Marta Wasiukiewicz

• Nasz prymas

• Dnia 11.10 cztery uczennice naszej szkoły- Dominika Szakiewicz, Aleksandra Szelska, Zuzanna Milewska,  Zuzanna Aszkiełowicz- wzięły udział w grze miejskiej " Kardynał Wyszyński-nasz prymas". Uczennice musiały z pomocą mapy, dotrzeć do punktów kontrolnych, na których czekały różnorodne zadania do wykonania. Trzeba było zdecydować,  co jest prawdą,  a co fałszem, rozwiązać krzyżówkę,  złamać szyfr i ułożyć puzzle.  Wszystkie zagadnienia dotyczyły życia Stefana Wyszyńskiego.  Ostatecznie naszej drużynie udało się wywalczyć 2 miejsce. Gratulujemy!

Marta Wasiukiewicz

• Ślubowanie klas pierwszych

• Dzisiaj w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie odświętnie ubrani przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor. Tym samym pierwszaki dołączyły do społeczności Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Na koniec nie mogło zabraknąć słodkiego upominku. Witajcie wśród nas

• Laboratoria Przyszłości - Wrzesień 2022

• W tym miesiącu rozpoczeliśmy realizację zajęc z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projketu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie budowali konstrukcje z klocków Lego Education oraz MegaFormes. Uczniowie projektowali wydruki 3d i drukowali z użyciem drukraki Zortrax 300.