• Święto Konstytucji Trzeciego Maja

• 29 kwietnia 2022 r. świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija już 231 lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!

Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali wystawę plakatów oraz piękne kotyliony. Reprezentacje każdej klasy wzięły udział w szkolnym konkursie wiedzy o czasach Konstytucji 3 Maja. Na korytarzach naszej szkoły rozbrzmiewały pieśni patriotyczne oraz odbywały się zabawy integrujące społeczność szkolną.

Narodowe Święto Konstytucji to jedno z najważniejszych świąt związanych z historią naszego państwa, a także jego tradycjami i kulturą. Wywieśmy więc przed naszymi domami biało-czerwoną flagę. Prezentujmy ją dumnie nie tylko w rocznicę uchwalenia konstytucji, ale też w każdy powszedni dzień.

• Dyktando z języka angielskiego „Listen & Write”

• 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dyktandzie z języka angielskiego „Listen & Write”. Organizatorem wydarzenia był Zespól Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, a w rywalizacji wzięło udział 15 uczniów z elbląskich szkół podstawowych. Uczestnicy musieli uzupełnić luki w tekście na podstawie wysłuchanej historyjki, zapisać poprawnie usłyszane słowa oraz odszukać i poprawić błędy w pisowni angielskich wyrazów. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli 3 pierwsze miejsca.

Nicole Stasiak- I miejsce

Maja Bukojemska- II miejsce

Nikodem Dorsz- III miejsce

Nicole zdobyła maksymalną liczbę punktów i tytuł Spelling Master.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesów, a organizatorom dziękujemy za wspólną zabawę.

• Żonkilowe Pola Nadziei

• 23 kwietnia wolontariusze naszej szkoły pod opieką nauczycieli zachęcali elblążan do wsparcia hospicjum. Dziękujemy, że nie szczędzicie czasu ani sił na wsparcie innych.

• LAUREACI I FINALIŚCI SP 19

• Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych z roku szkolnego 2021/2022

8 laureatów, 19 finalistów

MATEMATYKA:

Opiekun Anna Czerlonek:

1. Nowakowska Amelia - LAUREAT

2. Stańczewski Dominik - LAUREAT

3. Bielawska Aniela - finalista

4. Jarek Adam - finalista

5. Łukawska Julia - finalista

6. Mantorska Julia - finalista

7. Stankiewicz Martyna - finalista

Opiekun Joanna Klimczyk - Siwakowska:

1. Górka Martyna - finalista

2. Krystian Weiert - finalista

3. Piaskowska Zosia - finalista

JĘZYK ANGIELSKI:

Opiekun Magdalena Hoppe:

1. Dorsz Nikodem - finalista

2. Piaskowska Zosia - finalista

3. Stasiak Nicole - finalista

Opiekun Izabela Pełczyńska:

1. Grynis Ksawery - finalista

INFORMATYKA:

Opiekun Ewelina Bagdziun, Mateusz Paradowski:

1. Okuniewicz Jakub - LAUREAT

2. Rudomina Mateusz - LAUREAT

3. Paradowska Anna - LAUREAT

BIOLOGIA:

Opiekun Dorota Wiśniewska:

1. Zakrzewska Tamara - LAUREAT

2. Kowalik Remigiusz - finalista

3. Niemcewicz Natasha - finalista

Opiekun Katarzyna Koronowska :

1. Grynis Ksawery - LAUREAT

FIZYKA:

Opiekun Edyta Pietroń :

1. Stańczewski  Dominik - LAUREAT

2. Mantorska Julia - finalista

3. Miernik Kornelia - finalista

4. Nowakowska Amelia - finalista

5. Piotrowski Stefan - finalista

6. Weiert Krystian - finalista

Gratulujemy!

• Eucharystia - źródło radości

• Uczennica klasy 8c - Wiktoria Boniecka -  wykorzystując swoje artystyczne talenty, wzięła udział w diecezjalnym konkursie "Eucharystia - źródło radości". Udało jej się zdobyć wyróżnienie i dnia 30 marca odebrała dyplom oraz nagrodę z rąk księdza biskupa. GRATULUJEMY !!!

• Światowy Dzień Zdrowia 2022

• Corocznie, od 1950 r., w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów
              w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2022
              roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony będzie pod hasłem Our planet, our health - Nasza planeta, nasze zdrowie.

W trakcie pandemii, zanieczyszczonej planety i narastających chorób, takich jak rak, astma
              i choroby serca, Światowy Dzień Zdrowia 2022 skupi globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi i planety oraz wspierania ruchu na rzecz tworzenia społeczeństw skoncentrowanych na dobrym samopoczuciu.

Każde działanie mające na celu ochronę środowiska przyczynia się do ochrony zdrowia,
              a ochrona zdrowia przez stosowanie zasad zdrowego stylu życia przyczynia się do ochrony środowiska:

- zamiast jazdy autem do pracy lub szkoły wybierz spacer lub rower;

- unikaj palenia tytoniu i korzystania z e-papierosów, stosuj się do stref wolnych od dymu tytoniowego;

- pij wodę kranową, ogranicz kupowanie wody w plastikowych butelkach;

- kupuj żywność lokalnie i wybieraj produkty nieprzetworzone.

Źródło: https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2022#

Materiały dotyczące kampanii są dostępne na stronie internetowej WHO:

• Wielkanocny dar serca

• Dnia 2 kwietnia, uczniowie naszej szkoły  pod opieką nauczycieli,    wzięli udział zbiórce organizowanej przez Bank Żywności.  Poświęcili swój wolny, sobotni czas. Dziękujemy Wam uczniowie i nauczyciele za wrażliwość i  umiejetność poświęcenia czasu.

• Z myślą o innych

• W ostatnim czasie zbieraliśmy artykuły żywnościowe i higieczne, aby dołożyć swoją cegiełkę  do paczek, które będą przygotowane przez PCK i dostarczone do potrzebujących rodzin. Dziękujemy drodzy uczniowie i rodzice, że zawsze można na Was liczyć.

Katarzyna Mazurkiewicz