• Wirtualny spacer Szkoła Podstawowa nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

• Zaprogramuj przyszłość!

Szkoła Podstawowa nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu - więcej niż szkoła! Trwa nabór do klasy pierwszej na rok 2021/2022. Postaw na edukację!

Zapraszamy:

• Naukę poprzez doświadczanie, eksperyment i zajęcia praktyczne,

• Zajęcia robotyki już od klasy pierwszej,

• Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,

• Indywidualne podejście do ucznia,

• Dziennik elektroniczny dla rodzica,

• Bezpieczeństwo,

• Monitoring wizyjny na terenie szkoły,

• Indywidualne szafki w szatni na kluczyk,

• Opiekę pedagoga, psychologa i logopedy,

• Opiekę świetlicową dla chętnych uczniów,

• Obiady dwudaniowe,

• Nowoczesny sprzęt multimedialny,

• Zajęcia na lodowisku, na torze wrotkarskim oraz na basenie,

• Salę gimnastyczną, siłownię, halę sportową do gry w tenisa ziemnego oraz nowoczesny plac zabaw,

• Szeroki wachlarz dodatkowych zajęć edukacyjnych, w tym kodowanie i programowanie 🙂

Przy naszej szkole działa STOWARZYSZENIE „Dobra szkoła”, które wspiera dodatkowy rozwój uczniów.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w liczbach

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do szkolnej biblioteki zakupiono kilkanaście nowych regałów oraz 388 książek.

Wśród tytułów: 143 lektury - w tym nowości na liście lektur w klasach I - IV:

1.Grodek Julita, Mania, dziewczynka inna niż wszystkie,

2.Lind Asa, Piaskowy Wilk,

3.Frączek Agnieszka, Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą.

Oto nowości z listy lektur w klasach IV-VIII :

1.Podsiadło Jacek, Czerwona kartka dla Sprężyny,

2.Flanagan John, Zwiadowcy - księga 1 (2 szt.) + tom 2,3.

3.Lanckorońska Karolina, Wspomnienia wojenne (1 szt.).

Znaczną część zakupionych tytułów stanowią propozycje uczniów. Jesienią zbierane były uczniowskie głosy. W szkolnej bibliotece pojawiło się:

• osiem tomów z serii Wiedźmin,
              • siedem nowych tomów z serii Magiczne drzewo,
              • pięć nowych części Operacji ...,
              • cztery nowe tomy Domku na drzewie,
              • trzy tomy ulubionej serii Tomka Łebskiego,
              • trzy tomy nowej serii Felix, Net i Nika,
              • trzy tomy serii Elf i ... oraz wiele, wiele innych propozycji, w tym
              • dwie książki w języku angielskim (Tajemniczy ogród i Alicja w Krainie Czarów) oraz kilkanaście książeczek serii Czytam sobie, poziom 1,2,3.

Dla młodych czytelników kochających historię zakupiono serię książek Grażyny Bąkiewicz (Kazimierzu, skąd ta forsa, Ada, skarbniczka skarbu, Mamy niepodległość, Ta potworna wojna). Dla zainteresowanych ekonomią proponujemy: Julka i dziurę w budżecie, Julka i cały ten biznes oraz Mrowisko, Złoty interes Zosi i inne. Nie zapomnieliśmy o świetnych propozycjach dla rodziców i  nauczycieli : książki autorstwa Marka Kaczmarzyka, Przemka Staronia, tytuł Odmień nastolatka w pięć dni czy Na100latki, czyli jak przetrwać, mając naście lat. Miłośnicy komiksów (seria o Kleksie), podróży, zwierząt (pszczół, dinozaurów, kotów) gotowania znajdą cos dla siebie. W bibliotece pojawiły się również Bajki o uważności oraz 12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach.

Serdecznie zapraszamy do szkolnej biblioteki.

• Podsumowanie WOŚP 2022

• Bardzo dziękujemy za udział w 30 finale akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !!!!

30 finał WOŚP zakończył się  kwotą 14 812,09 zł.

Składamy wszystkim serdeczne podziękowanie za włączenie się w naszą wspólną akcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy wielkie, otwarte serca na potrzeby innych, a pomaganie przynosi nam wiele radości i satysfakcji. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację 30. Finału WOŚP.