• Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

• Serdeczne życzenia świąteczne, zdrowia, spokoju, wytchnienia od codzienności, radości i rodzinnego ciepła, a w Nowym Roku 2022 pomyślności na każdy dzień, realizacji planów i marzeń. Wesołych Świąt !

życzy Dyrekcja oraz Pracownicy szkoły

• Jak walczyć z cyberprzemocą?

• W listopadzie br. nasi uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w konkursie na najciekawszy MEM profilaktyczny o tematyce przeciwdziałania cyberprzemocy pod hasłem „Jak walczyć z cyberprzemocą”. Uczniowie projektowali memy, które zwracały  uwagę na zagrożenia związane z cyberprzemocą i wskazywały możliwości przeciwdziałania temu zjawisku. Dnia 21 grudnia br. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród przez Prezydenta Miasta Elbląg Pana Witolda Wróblewskiego.

Nasze uczenniece znalazły się wśród laureatów, oto one:
              Alicja Skarżyńska z klasy VIIa - I miejsce
              Anna Paradowska z klasy VIIc - III miejsce

Uczennice do konkursu przygotowała pani Ewelina Bagdziun.

Serdecznie gratulujemy!

• "Otwarte serca"

• Na przełomie listopada i grudnia, myśląc o wyjątkowym czasie, w którym staramy się przygotować do Bożego Narodzenia, wzięliśmy udział w akcjach pomocy innym.  Zbieraliśmy:

- artykuły żywnościowe w ramach Czerwonokrzyskiej Gwiazdki organizowanej przez PCK;

- czekolady dla Polaków mieszkających na Kresach;

- ozdoby świąteczne dla podopiecznych Elbląskiego Centrum Usług Społecznych.

Dzięki wspólnym włączeniu się pomoc (przez uczniów, rodziców i nauczycieli), jako szkoła  przekazaliśmy  je instytucjom, które rozdzielą je potrzebującym, aby Ci mieli szansę poczuć atmosferę świąt.

Dziękujemy, że mimo trudnego czasu, jesteśmy w stanie otwierać serca na innych.

Marta Wasiukiewicz

Ewa Sasin

Katarzyna Mazurkiewicz

• " Przedświąteczny czas"

• Uczniowie wykonali kalendarze adwentowe, które mają za zadanie odmierzać czas do Bożego Narodzenia. Mają być też zachętą do przemiany serc. W konkursie uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wyniki uplasowały się następująco:

I miejsce:

Agata Dobras- kl.5c

Oskar Kaliszewski- kl.4b

Mikołaj Falkowski- kl.7c

Lena Betler kl.2c

II miejsce:

Klara Socha- kl.6a

Bartosz Jackiewicz- kl.5b

III miejsce:

Julian Fedirko- kl.5c

Hanna Brzozowska- kl.4a

Zuzanna Fiedorowicz- kl.4d

Oliwia Żak- kl.5a

Grzegorz Rynkowski- kl.4c

wyróżnienie: Hanna Pawlicka

Gratulacje!

• Kiermasz świąteczny "Razem dla Lilianki"

• Szanowni Rodzice, serdecznie dziękujemy za ogrom wsparcia jaki Państwo okazali w pozyskiwaniu środków finansowych na leczenie naszej uczennicy Lilianki. Dziękujemy za przekazane przetwory, książki, ozdoby świąteczne oraz tak liczny udział w licytacjach.

Kolejne działania to:

- w sobotę 11.12 stoisko na świątecznym jarmarku (Stare Miasto- okolice Ratusza) w godz.11-20

- w niedzielę 12.12 o godzinie 12.12 - bieg, marsz dla Lilianki (Bażantarnia, polana za muszlą koncertową).

Na obu imprezach będzie kontynuowana sprzedaż przekazanych przez Państwa rzeczy, których nie udało się (z powodów czasowych) zlicytować na kiermaszu online.14 grudnia o godz.17.00 w teatrze Aleksandra Sewruka odbędzie się charytatywny koncert. Cegiełki na koncert są do zakupienia w sekretariacie szkoły.Na wszystkie wydarzenia gorąco zapraszamy.

Z poważaniem Beata Giedrojć