• O szkole

      • Jan Paweł II i miłosierdzie

      • Jak co roku, wspominaliśmy Jana Pawła II. W tym trudnym roku skupiliśmy się na tym, jak uczył o miłości i miłosierdziu, ale przede wszystkim jak sam okazywał miłośc względem ludzi, których spotykał na swojej drodze.

       Uczniowie wzięli udział w konkursie "Jan Paweł II i miłosierdzie". Młodsi ukazali swoje talenty w konkursie plastycznym, a starsi zmierzyli się w konkursie wiedzy. Gratulujemy zwycięzcom. Zachęcamy do zobaczenia, co uczniowie wypowiedzieli i wyśpiewali o papieżu, a także przyjrzyjmy się, komu udało się zdobyć laury w konkursach.

       SP 19 w Elblągu o Janie Pawle II - kliknij

        

       Marta Wasiukiewicz

       Katarzyna Mazurkiewicz

       o. Piotr Mazur

      • Nasza 7-letnia Liliana walczy o życie!!!

      • - Jeszcze w październiku jej życie było radosne, bez żadnych problemów, trosk, bólu i zmartwień. Energiczna dziewczynka była żywym srebrem. Dziś walczymy z rozlanym guzem pnia mózgu, który jest całkowicie nie do zoperowania. Możemy wygrać tylko więcej czasu - piszą rodzice 7-letniej Liliany. Uczennica naszej SP nr 19 w Elblągu walczy o życie!!!

       „Tak bardzo się cieszyła, że we wrześniu rozpoczęła naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. Bardzo ambitna, uczynna z empatią podchodziła do każdego człowieka. Cieszyła się każdym dniem, nauką pisania literek i czytania. Rozpoczęła naukę tańca i naukę jazdy na łyżwach. Jeszcze 23 października szlifowała kroki na lodowisku. Ledwo usiadła w ławce, poznała nowych kolegów i... zaczął się koszmar, jakiego nikt nie chciałby w życiu doświadczyć – piszą rodzice na stronie internetowej zbiórki, którą uruchomili, by ratować córkę.

       8 listopada zaczęły się u Liliany silne bóle głowy, pojawiały się co jakiś czas. Tydzień później w szpitalu wojewódzkim w Elblągu Liliana przeszła podstawowe badania, nie wykazały nic niepokojącego. Prawdę pokazał tomograf komputerowy, dziewczynka natychmiast została przetransportowana do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Diagnoza: rozlany guz pnia mózgu o wymiarach 4 na 4 cm z uciskiem na „wodociąg mózgu”. Guz całkowicie nieoperowalny, rokowania: miesiące życia...

       - Zaczęliśmy szukać wszędzie pomocy, uruchamiając wszystkie kontakty, fora. Pojawiła się nadzieja: okazuje się, że dostaliśmy kontakt do kliniki w Szwajcarii w Zurychu, która specjalizuje się w leczeniu nowotworów głowy. Jedna z najnowocześniejszych klinik tego typu na świecie. Poznaliśmy historię dzieci, które skazywane tutaj w Polsce na pewną śmierć, dostając kilka miesięcy życia, wciąż żyją po 3 latach po dzień dzisiejszy – piszą rodzice na stronie zbiórki.

       Rodzice wysłali do kliniki w Zurychu wyniki badań i zapis tomografu, 23 listopada mają mieć wideokonferencję z profesorami ze Szwajcarii.

       - Wówczas poznamy szczegóły i sposób leczenia, jaki nam zaproponują oraz termin leczenia oraz koszty. Na chwilę obecną zbieramy na cele lecznicze, konsultacje. Koszty będą duże, a my musimy być gotowi na wpłatę od razu, by podjąć działania – piszą. - Lilunia właśnie powinna siedzieć w ławce szkolnej, śmiejąc się do swoich rówieśników, a nie walczyć o życie. W Polsce nie dają nam szans. Obiecaliśmy sobie, że będziemy walczyć o zdrowie i życie naszej córki do końca. Wiemy, że Tego typu leczenie jest długotrwałe i bardzo kosztowne. Wszyscy wierzymy, że możemy wygrać. Jednak bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie zmierzyć się z przeciwnościami losu. Błagamy, pomóżcie nam! - apelują.

       Rodzice szacują, że koszt badań i zabiegu wraz z wydatkami związanymi z podróżą i pobytem w Szwajcarii może sięgać nawet pół miliona złotych. I taką kwotę chcą uzbierać na zrzutka.pl

       - Musimy walczyć jak najszybciej i już zacząć zbierać pieniążki, bo każdy dzień jest na wagę złota. Nie możemy pozwolić, aby nasza córeczka nie dostała szansy na więcej niż kilka miesięcy lecząc się w Polsce! Nie wiemy, w jakim tempie guz się rozrasta... - piszą rodzice 7-latki.

       Link do zbiórki na ratowanie życia Liliany

        

      • "Pasja to też możliwość robienia czegoś dla siebie. Takie coś "tylko moje.”.

      • "Pasja to też możliwość robienia czegoś dla siebie. Takie coś „tylko moje”.

       ZAINTERESOWANIA DZIECKA – DLACZEGO NALEŻY JE WSPIERAĆ?

       "Podziel się z nami swoimi pasjami”- pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny zorganizowany w świetlicy szkolnej w ramach projektu "Podróż w głąb siebie- nastawienie ma znaczenie”. Celem konkursu było  pokazanie pasji dzieci, sposobów spędzania przez nie czasu wolnego oraz zainteresowań. Zainteresowania dziecka nie pozostają bez wpływu na jego rozwój na różnych płaszczyznach – motorycznym, intelektualnym i emocjonalnym. Interesując się tańcem lub sportem, najmłodsi doskonalą swoje umiejętności czy koordynację ruchową. Z kolei artystyczne uzdolnienia i zainteresowania dziecka – np. rysowanie - pozwalają mu ćwiczyć precyzję oraz cierpliwość. Nawet drobne sukcesy, jak np. wygranie biegu czy pochwała od rodziców za przygotowany obrazek, pozwalają dziecku budować pewność siebie i dają poczucie zadowolenia.   

       Dziękujemy Dzieciom, które wzięły udział w konkursie, gratulujemy kreatywności, pasji i chęci pokazania ich za pomocą technik plastycznych. Rodzicom dziękujemy za pomoc i życzliwość. 

       Nauczyciele świetlicy szkolnej

      • Herbatka dla seniora

      • Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

       Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje za udział w akcji „Herbatka dla Seniora”. Wasz udział przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Zebrane herbaty zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” oraz do organizatorów społecznej inicjatywy „Oddam Obiad Elbląg”. Dary trafią do seniorów, aby umilić im długie, jesienne wieczory.

       Dziękujemy!!!

       Ewelina Żmuda, Magdalena Kowalewska, Marta Wasiukiewicz

      • XXVI edycja konkursu na selektywną zbiórkę odpadów.

      •  

       Konkurs na selektywną zbiórkę odpadów.

       W tegorocznej edycji konkursu nasza szkoła otrzymała WYRÓŻNIENIE oraz nagrodę pieniężną, w kwocie 500 złotych. Wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w zbiórce odpadów serdecznie dziękujemy.

       Katarzyna Koronowska – nauczyciel przyrody i biologii.

      • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

      • Dzień 10 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ubrani byli w barwy narodowe, a na przerwach rozbrzmiewały pieśni patriotyczne. W gabinetach lekcyjnych przygotowano gazetki związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Uczniowie wykonali piękne kartki z życzeniami dla naszej ojczyzny, które ozdobiły korytarz naszej szkoły. W holu szkoły stanął parawan, na którym uczniowie zapisywali za co kochają swoją ojczyznę. Wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych okolicznościom odzyskania niepodległości przez Polskę. Zostali również przygotowani do wzięcia udziału w ogólnopolskim quizie internetowym zorganizowanym z okazji naszego święta narodowego.Tego dnia wspólnie pokazaliśmy, że jesteśmy Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

      • Szkoła do hymnu 2021

      • 10 listopada, o symbolicznej godz. 11.11, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

       W tym roku hymn został odśpiewany w mniejszych grupach, w klasach.

      • Apel Niepodległości 2021

      • Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno! 9 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zmontowany film z apelu został przekazany w formie online, aby cała społeczność szkolna mogła uczestniczyć w tej przepięknej lekcji historii.

       Wydarzenia historyczne dotyczące dziejów naszej Ojczyzny przeplatane były powszechnie znanymi pieśniami patriotycznymi i występami artystycznymi. Podczas całej uroczystości panował podniosły nastrój i skupienie.

       U niektórych dorosłych pojawiły się łzy wzruszenia.

       Najważniejszym celem apelu było uświadomienie młodym Polakom ciągłości historii i roli wartości moralnych w życiu narodu. W uroczystości wzięli udział: pani dyrektor szkoły – Beata Giedrojć, pani wicedyrektor - Urszula Bazylczyk, psycholog – Katarzyna Siwiecka, pracownicy administracji i obsługi. Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała twórcom patriotycznego przedstawienia, klasie 3d, za lekcję historii naszego państwa.

       Przedstawiamy skrót filmowy.

       https://youtu.be/Zzm0JB6d3C4

       „NIEPODLEGŁOŚĆ”

       Marcin Wolski

       Spośród słów używanych nieczęsto,

       tłumnie dzisiaj na place wybiegło

       słowo piękne, jak honor i męstwo,

       słowo, które brzmi – niepodległość.

       Ono znaczy – bez strachu spać.

       Ono znaczy – spokojnie się budzić,

       kochać, śmiać się i pewnie trwać

       – w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.

      • "Spieszmy się kochać ludzi..."

      • "Spieszmy się kochać ludzi..." Listopad jest miesiącem zadumy, zatrzymania się i zastanowienia nad swoim życiem. W tym czasie również wspominamy bliskich, którzy już odeszli.  Wielu uczniów z Koła Wolontariatu poświęciło swój wolny czas  i  udało się na cmentarz, aby uporządkować groby osób, o których być może już nikt nie pamięta. 

       Marta Wasiukiewicz

       Dorota Wiśniewska

       Ewa Sasin